LUNA için sinyal 18 Mart'ta 70'in üzerine çıkarken, fiyat bir sonraki hamle hakkında hala kararsızken 18.17 $'dan olumlu bir görünüme işaret ediyor.

LUNA için sinyal 18 Mart'ta 70'in üzerine çıkarken, fiyat bir sonraki hamle hakkında hala kararsızken 18.17 $'dan olumlu bir görünüme işaret ediyor.

Cointelegraph'a özel VORTECS ™ skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen tarihi ve güncel piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

Yukarıdaki grafik, VORTECS ™ puanının 18 Mart'ta, fiyatın 19 Mart'ta ivme kazanmasından çok önce, istikrarlı bir şekilde 62'den 76'ya yükseldiğini gösteriyor.

O zamandan beri, VORTECS ™ skoru yükselmeye devam etti ve 65'in altına düşmedi. Bu arada, LUNA yükselmeye devam etti ve 21 Mart'ta 77'ye ulaşan VORTECS ™ skoru ile birlikte 22,32 $'a ulaştı.

LUNA, günlük bazda rekor seviyelerde yükselmeye devam ettiği için güçlü bir yükseliş trendinde. Ayılar, 17 Mart'ta yükseliş trendini durdurmaya çalıştılar, ancak fiyatı bir günden fazla tutamadılar. Bu durum her küçük düşüşte güçlü bir alım olduğunu gösteriyor.

19 Mart mum çubuğundaki uzun fitil de daha yüksek seviyelerde kar alımını gösteriyor, ancak boğalar yine düşüşü satın aldı ve fiyatı bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardı. Bu gelişme, eğilimin bozulmadan kaldığını gösteriyor.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI 84'ün üzerinde yer alıyor. Bu da boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Yukarı yönde bir sonraki ana hedef 27.46 dolar.

Bununla birlikte, dikey ralliler nadiren sürdürülebilirdir. Bu nedenle, traderlar, fiyatı daha yüksek seviyelere çıkarmak yerine yeni pozisyonlar başlatmak için bir düzeltme veya konsolidasyon bekleyebilir. 18,51 ABD dolarının altındaki bir kırılma, 20 günlük EMA'da (14,79 ABD doları) düşüşe neden olabilir.

Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, traderlar dipleri satın alırken hissiyatın yükselişte kaldığını gösterecektir. Ancak 20 günlük EMA'nın altındaki bir kırılma, daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edebilir.

4 saatlik grafik, LUNA / USD paritesinin güçlü bir yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Yükselişin en son ayağında boğalar fiyatın 20-EMA'nın altına düşmesine izin vermedi, bu olumlu bir işaret.

Bu nedenle, traderlar 20 günlük EMA'yı yakından takip etmelidir, çünkü bunun altında bir kırılma, momentumun azalıyor olabileceğinin ilk işareti olacaktır. Olumsuz yöndeki bir sonraki destek 50-SMA. 17 doların altında bir kırılma, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösterebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ