Terra protokolünün LUNA tokeni, Mayıs ayının sonundan bu yana 7,96 ila 3,91 dolar aralığında işlem görüyordu. Ancak boğalar, talebin arzı aştığını göstererek fiyatı 9 Temmuz'da aralıktaki direncin üzerine itti.

Terra protokolünün LUNA tokeni, Mayıs ayının sonundan bu yana 7,96 ila 3,91 dolar aralığında işlem görüyordu. Ancak boğalar, talebin arzı aştığını göstererek fiyatı 9 Temmuz'da aralıktaki direncin üzerine itti.

Hareketli ortalamalar yükseliş geçişini tamamladı ve RSI aşırı alım bölgesine yakın yükseldi ve bu da trendde bir değişiklik olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 7,96 doların üzerinde tutarsa, LUNA/USDT kuru yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Yukarı yöndeki ilk hedef, ayıların yukarı hareketi tekrar durdurmaya çalışacağı düşüş trendi çizgisidir.

Fiyat düşüş trendi çizgisinden düşerse ancak 20 günlük üssel hareketli ortalamadan veya 7,96 dolardan geri dönerse, daha yüksek bir dip oluşumunu önerecektir. Alıcılar daha sonra fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine iterek yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklar.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 7,96 doların altına çekerse, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini gösterecektir. Hareketli ortalamaların altında bir kırılma, 3.91 dolara olası bir düşüş için kapıları açacak.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve 4 saatlik grafikte RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, ayılar 8,50 dolara yakın yükselişi durdurmaya çalıştıkları için henüz pes etmediler. Boğalar fiyatı 8.75 doların üzerine çıkarırsa, parite 10 dolara ve ardından 12 dolara ulaşabilecek yeni bir yükseliş trendi başlatabilir.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 7,46 doların altına düşerse, parite 50 basit hareketli ortalamaya düşebilir.

ATOM/USDT Fiyat Analizi

Cosmos (ATOM) son birkaç gündür 17.56 $ ile 8.51 $ arasında işlem görüyor. Boğalar, ilk güç işareti olan 5 Temmuz'da fiyatı 50 günlük SMA'nın (12.66$) üzerine çıkardı.

Bundan sonra ayılar agresif boğaları tuzağa düşürmeye ve fiyatı düşürmeye çalıştılar ancak 20 günlük EMA (12.54 $) desteğini kıramadılar. Bu, düşüşlerde satın almayı öneriyor.

Hareketli ortalamalar yükseliş geçişinin eşiğinde ve RSI pozitif bölgede, bu da düzeltmenin sona ermiş olabileceğini gösteriyor. Boğalar şimdi fiyatı, ayıların zorlu bir meydan okuma oluşturabileceği 17.56 $'lık aralığın direncine itmeye çalışacak.

Fiyat mevcut seviyeden düşerse ve ayılar ATOM/USDT çiftini 11.41 doların altına düşürürse, bu yükseliş görünümü reddedilecek. Böyle bir hareket, kritik desteğe 8,51 dolardan bir düşüş için kapıları açabilir.

Fiyat, son birkaç gündür yükselen bir kanal içinde işlem görüyor. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da en az direnç yolunun yukarı doğru olduğunu gösteriyor.

Fiyat 20-EMA'dan geri dönerse, boğalar çifti kanalın direnç çizgisinin üzerinde kırmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa parite ivme kazanabilir ve 17,56 dolara yükselebilir.

Aksine, ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına düşürürse, parite kanalın trend çizgisine düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, avantajı ayılar lehine değiştirecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ