Bu yazımızda sizlere Lunyr Coin (LUN) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve LUN Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Lunyr Coin (LUN) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi LUN Coin

Bu yazımızda sizlere Lunyr Coin (LUN) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve LUN Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Lunyr Coin (LUN) Nedir?

Lunyr, kullanıcıları "ekran değerlendirmesi ve doğru bilgilere katkıda bulunma" için tokenlarla ödüllendirecek, Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir dünya bilgi tabanı kurmak istiyor.

Lunyr'in uzun vadeli vizyonu, geliştiricilerin Yapay Zeka, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik gibi çeşitli sektörlerde merkezi olmayan uygulamalar oluşturması için bir API içeren bir bilgi veritabanının geliştirilmesini içerir.

Lunyr Teknolojisi

Lunyr, Ethereum ekosistemine tamamen entegre edilmiş, eşler arası, merkezi olmayan, kitle kaynaklı bir ansiklopedidir. Finansal mantık ve temel veriler, Ethereum genel blok zincirinde saklanır. İçerik (metin, resimler, video, veri) Gezegenler Arası Dosya Sistemi (IPFS) merkezi olmayan dosya sisteminde saklanır.

Her şey sıradan bir Wikipedia gibi görünüyor, ama aslında değil. Sistem sansüre ve ayrıca metinlerdeki ve kötüye kullanım amaçlı verilerdeki hatalara karşı dayanıklıdır. Bu, eşler arası doğa sayesinde mümkün olabilir.

Yazarlar, daha sonra diğer kullanıcılar tarafından kalite kontrolüne tabi tutulan içerik (yeni bilgi veya mevcut içeriğin düzenlenmesi) yayınlar. İçerik kalite kontrolünden geçerse, yazar diğer kişilerin içeriğinin kalite kontrolünü yapmalıdır. Bu aktivitenin sonucu, katkı puanları (CBN) ve itibar puanlarıdır (HNR). CBN puanları 2 hafta içinde LUN coin’e dönüşür. HNR puanları, teklif ve anlaşmazlıklar için oy kullanmak için kullanılır.

LUN tokenleri, platform içinde reklam yapmak için kullanılır. Reklamcılar içeriklerini açık artırmada Lunyr platformuna yerleştirir ve LUN tokenleri ile ödeme yapar. Reklam alanı, Google AdWords platformunda olduğu gibi kullanılır.

Lunyr projesi, kullanıcıları içerik oluşturmaya teşvik etmek için iyi bir fikirdir. Ancak bu fikir blok zinciri endüstrisinde bile yeni değil. Wikipedia'nın tamamen değiştirilmesi fikri tartışmalıdır. Web sitesi hala hayatta olmasına rağmen, geliştirme durdu.  

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ