Mad Money'in sunucusu Jim Cramer, kripto para birimi yatırımcılarına bazı tavsiyelerde bulunuyor. “Seni asla kripto satın almaktan vazgeçirmem” dedi ve kendisinin ethereum sahibi olduğunu da sözlerine ekledi.

Mad Money

Jim Cramer'in Kripto Yatırımı Üzerine Tavsiyesi

Mad Money'in sunucusu Jim Cramer, Çarşamba günü CNBC Make It'e kripto para yatırımı konusunda bazı tavsiyelerde bulundu. Cramer, bir finansal haber ve okuryazarlık sitesi olan Thestreet.com'un kurucularından olan eski bir hedge fon yöneticisidir.

“Bence kripto, bir kişinin çeşitlendirilmiş portföyünün bir parçası olmalı” diyerek başladı:

Sana kripto sahibi olmamanı söyleyemem. Ben kripto sahibiyim. Ben ethereum sahibiyim.

Bir hayır kurumu için takas edilemez bir token (NFT) almak istediği için eter ( ETH ) satın aldığını açıkladı. “Ama dolar yapmama izin vermediler” dedi. “Ethereum'da satın almam gerekiyordu, bu yüzden araştırdım ve sevdiğim bazı niteliklere sahip: kıtlık değeri, tabiri caizse bitcoin ( BTC ) kadar sıcak değil. Yani satın aldım.”

Kriptonun spekülatif olduğuna dikkat çekerken, spekülatif varlıklara yatırım yapmanın uygun olduğunu söyledi. Ancak, “Spekülatif olduğunu kabul etmelisiniz” diye vurguladı: “Procter & Gamble sınıfına koymayın. Coca-Cola değil. Apple değil."

Ayrıca, kripto ortaya çıktığından beri, %10 altına koymak yerine portföylerin %5'ini kriptoya ve %5'ini altına koymayı önerdiğini kaydetti.

Kriptonun değerinin ne olacağı hakkında hiçbir fikri olmadığını kabul ederken, birçok insanın kripto ile bir servet kazandığını kabul etti. “Kripto para kazanmaya çalışmak için her hakkınız var” dedi ve ekledi:

En çok takipçisi olan ethereum veya bitcoin ile yapmanızı tercih ederim… Dikkatli olurdum.

Cramer ayrıca yatırımcıların kripto satın almak için borç para almamaları gerektiği konusunda uyardı. Mad Money sunucusu, "Eviniz için ödünç alın, arabanız için ödünç alın ama kripto için ödünç almayın," diyerek sözlerini sonlandırdı:

Orada yapılan tüm servetler ve yepyeni bir grup insanı nasıl servet haline getirebileceğini gördüğüm için sizi kripto satın almaktan asla vazgeçirmem… Bunun sen olmanı isterim.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ