Charlie Lee, kripto geliştiricilerinin istikrarlı bir fon kaynağına sahip olmaları gerektiğini kabul ediyor.

Madenciler LTC Geliştiricilerini Yeterli Miktarda Kripto İle Destekleyebilir

Litecoin’den (LTC) Charlie Lee Madencilere Blok Ödüllerinin Yüzde Bir Vergi Önerdi - İşteDetaylar

BTC.TOP CEO'su Jiang Zhuoer, yeni bir soft fork ile BCH madencilerine zorunlu bir vergi koymayı önerdi, topluluktaki birçok kişi bunu sıcak bir şekilde tartıştı, artılarını ve eksilerini detaylandırdı.

Birkaç üst Bitcoin Cash madencilik havuzu, soft forku yürütmek için güçlerini birleştirdi ve bu eski 'Bitcoin Jesus' Roger Ver tarafından onaylandı.

Ekosistemdeki tüm BCH madencilik havuzlarının blok ödüllerinin yüzde 12,5'inin düzenli olarak ayrılması bekleniyor. Reddedenlerin blokları ortada kalacak, yani bu havuzlar hiç ödül almayacak.

Birçok kripto düşünce lideri bu modele karşı konuştu. Litecoin kurucusu Charlie Lee, bu modelin ayrıntılarını açığa çıkararak Litecoin Vakfı için değiştirilip kullanılabileceğini önermektedir.

Charlie Lee, kripto geliştiricilerinin istikrarlı bir fon kaynağına sahip olmaları gerektiğini kabul ediyor, böylece tüm zamanlarını ve dikkatlerini projeye adayabilirler. Bu nedenle, projeyi geliştirenlere bağış yapmaya zorlayan madencilik havuzları fikrini seviyor.

Yüzde 12,5 yerine, LTC madencilerinin blok ödüllerinin yüzde 1'ini Litecoin Vakfı'na yani 0.125 LTC'ye bağışlamaları gerektiğini öne sürüyor. Yıl sonunda, tüm bu küçük bağışlar toplamda 1,5 milyon dolar olacak.

Lee, şu anda madencilerin blok ödüllerinde yüzde 100'ün üzerinde kar elde ettiğine dikkat çekiyor, bu yüzden sadece yüzde 1 ile ayrılmak sorun olmamalı.

Madenciler İstedikleri Herhangi Bir LTC Projesini Seçebilir

Litecoin kurucusu ayrıca, finanse edebilecekleri sadece Litecoin Vakfı olması gerekmediğine dikkat çekiyor. Madenciler Litecoin ile devam etmek için herhangi bir proje veya organizasyon seçmekte özgür olmalıdır.

LTC topluluğu iki kampa ayrılmış gibi görünüyor. Birincisi, BCH'nin zorunlu bağışlar uygulaması gerektiğinde merkezileştirileceğini iddia ederek bu fikri destekleyen kişiler yer alıyor.

Diğer kampta, Charlie Lee, LTC'nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı 2018'de Litecoin zulasını sattığı için sitem edenler yer alıyor. Lee'nin LTC geliştiricilerini desteklemek için o zamandan kazandığı karları bağışlaması gerektiğini belirtiyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ