Zincir içi analitik sağlayıcı Glassnodehe'ye göre, madencilerin elindeki Bitcoin miktarı, tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece 500 BTC altında.

Madenciler Tarafından Tutulan Bitcoin Miktarı, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinin Sadece 500 BTC Altında

Zincir içi analitik sağlayıcı Glassnodehe'ye göre, madencilerin elindeki Bitcoin miktarı, tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece 500 BTC altında.

Zincir içi analitik sağlayıcı Glassnode'a göre, madencilerin elindeki Bitcoin miktarı, tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece 500 BTC altında. Madenciler şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.778 milyon BTC'nin hemen altında tutuyorlar. Zirve rakamına Aralık 2020'de ulaşıldı. Glassnode, "bu madeni paraların madencilere bir bloğu çözmenin ödülü olarak verildiğini, ancak hiçbir zaman zincirde harcanmadıklarını" açıkladı.

Madenciler Mart 2020'den Beri Birikiyor

Bitcoin madencileri, bu yılın ilk birkaç ayında büyük bir satışın ardından Mart 2020'den bu yana birikiyor. Bitcoin de son birkaç aydır borsalardan ayrılıyor ve bu da birikimin bir başka göstergesi. BitInfoCharts'a göre, madencilik karlılığı aslında Ekim ortasından beri düştü ve şu anda TH/s başına günlük 0,235 dolar. 9 Kasım'da TH/s başına günlük 0,49$'dan %52 düştü. Karlılık şu anda Çin'den madenci göçünün ardından hash oranlarının düştüğü Haziran sonundan bu yana en düşük seviyesinde.

Ödül İçin Daha Fazla Madenci Rekabet Ettikçe Zorluk Artmaya Devam Ediyor

Blok ödülleri veya belirli bir hedefin altında bir karma bulma için matematiksel hesaplamaların karmaşıklığının bir ölçüsü olan zorluk, ödül için daha fazla madenci rekabet ettikçe Ağustos ortasından bu yana artmaktadır. BitInfoCharts'a göre, Bitcoin'in ortalama hash oranı, 13 Mayıs'taki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 197 EH/s'den sadece %14 uzakta. Glassnode, 16 Aralık'ta Bitcoin zorluğunun tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece %3,5 altında olduğunu bildirdi ve şunları ekledi: Büyük Göç sırasında ağ hash gücünün %52'sinin çevrimdışı hale gelmesinden neredeyse tamamen kurtulmak 180 gün sürdü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ