Bitcoin fiyatı son günlerde tekrar değer kazanarak sakin seyrini geride bıraktı ve tekrardan 16.000$~17.000$ seviyeleri arasında seyir etmeye başladı. Fakat bu gelişmeler yaşanırken Çin'den yeni bir haber geldi. Dijital para madenciliğine kısıtlamalar getirmesiyle gündeme gelen Çin'in yaptırımlarının Bitcoin madencilerine sıçramasıyla birlikte sektörün lider firmaları mining ekipmanlarını başka ülkelere taşıma kararı aldılar.

Bildiğini gibi Çin'deki en büyük Bitcoin madenine sahip olan şirket Bitmain şirketi ve Antpool'un sahibi, Şirketin CEOsu Jihan Wu yaptığı açıklamada hali hazırda kendilerinin ABD ve Kanada'da madencilik faaliyetlerinin olduğunu belirtti. Zaten bu yerlerdeki Bitcoin madenleri sanırım Roger Ver'e ait olan (pool.bitcoin.com) 'un sağladığı madenler. Diğer yandan BTC.Top ise Kanada'da bir tesis kurulumuna başladı.

Çin'deki politik kararlardan etkilenen Bitcoin madenlerinin sorunu ise aşırı elektrik tüketimi. Daha öncede ICO (Initial Coin Offering) yasak koyan Çin bu sefer madencileri etkileyecek bir karar aldı. Çin neden getirisi bukadar yüksek olan bir işe karşı tavır sergiliyor belli değil fakat Japonya ve Kanada gibi ülkeler potansiyelin farkındalar.

BTC.Top’un kurucusu Jiang Zhuoer, verdiği bir röportajda,

“Kanada’yı, görece ucuz maliyeti ile birlikte ülkenin ve politikalarının istikrarı sebebiyle seçtik” dedi.

Bitcoin ise bulunduğumuz hafta içerisinde toparlanmasına devam etti. Fakat market üstünlüğü hala kötü durumda. Yakında güzel haberler gelebilir. Wall Street bildiğim kadarıyla Bitcoin hakkında bazı planlara sahip. Analiz ettiğim kadarıyla coinler habere göre fiyatlanmakta, birkaç gün önce paylaştığımız incelemede buradan ulaşabilirsiniz. Siacoin fiyatı neredeyse %300 oranında artış gösterdi. Haberleri takip etmenizde fayda var ve bizde ekip olarak elimizden geldiğince paylaşamaya çalışmaktayız.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ