Milyar dolarlık madencilik grubu BHP, bir blockchain platformu kullanarak 14 milyon dolarlık demir cevheri ticaretini tamamladığını açıkladı.

Madencilik Devi BHP Blockchain Kullanarak 14 Milyon Dolarlık Demir Cevheri Ticaretini Tamamladı

Milyar dolarlık madencilik grubu BHP, bir blockchain platformu kullanarak 14 milyon dolarlık demir cevheri ticaretini tamamladığını açıkladı.

Dünyanın en büyük madencilik şirketi BHP Group bugün Kanada merkezli teknoloji şirketi MineHub Technologies tarafından geliştirilen bir blockchain platformu kullanarak 14 milyon dolarlık demir cevheri ticaretini tamamladığını açıkladı.

İşlem BHP ile dünyanın en büyük çelik üreticisi China Baoshan Iron & Steel'in bir iştiraki olan ve genellikle Baosteel olarak bilinen China Baowu Steel Group arasında gerçekleştirildi.

BHP, geçen ay Baosteel ile blockchain tabanlı bir demir cevheri ticareti yapmayı planladığını söyleyerek ticaretle ilgili duyuruyu yaptı.

Ticaret sırasında BHP, Reuters'in bir raporuna göre, sözleşme koşullarını dijital olarak işlemek, belge alışverişinde bulunmak ve gerçek zamanlı kargo görünürlüğü sağlamak için blockchain platformunu kullandı. BHP tarafından blok zincirinin uygulanması, emtia ticaretindeki dokümantasyon sürecini dijital hale getirme planının bir parçası olarak geliyor. BHP satış ve pazarlama görevlisi Michiel Hovers şunları söyledi:

 “Toplu emtia endüstrisinin fiziksel dokümantasyon süreçlerini azaltmak için dijital bir devrime ihtiyacı var.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ