Arcane Research, kamu madencilerinin Haziran ayında Bitcoin (BTC) üretiminin yaklaşık %400'ünü sattığını gösteriyor.

Blockchain analitik firması Arcane'nin en son araştırması, kamu madencilerinin Haziran 2022'de Bitcoin (BTC) üretiminin yaklaşık %400'ünü sattığını gösteriyor. 

Her ne kadar bu yılın Ocak ayından Nisan ayına kadar, her ne pahasına olursa olsun hodl stratejilerine ayak uydurarak üretimlerinin yalnızca %20 ila %40'ını sattılar. Bununla birlikte, dinamikler, BTC'nin Mayıs ayında 40.000 dolardan 30.000 dolara düşmesiyle değişti.

Haziran ayında madenciler, toplam 3.900 BTC üretiminin yaklaşık dört katını temsil eden 300 milyon doların üzerinde 14.600 bitcoin'i tasfiye etti.

Rapor, en büyük tasfiye payına sahip madencilik firmaları olarak Core Scientific ve Bitfarms'a işaret etti. Core Scientific, yalnızca 1.959 BTC'ye sahip olarak neredeyse 10.000 bitcoin sattı. Bitfarms 3.353 BTC sattı. Öte yandan Northern Data, Mayıs ve Haziran aylarında BTC ve Ethereum (ETH) varlıklarının tamamını temizledi.

Arcane Research, bu büyük satışların yaklaşmakta olan altyapı yükseltmeleri ve makine teslimatları için ödeme yapacağını söyledi. 2021'de madenciler, madencilik giderlerini ödemek için öz sermaye veya borç toplayabildiler. Şimdi, artan faiz oranları ve Bitcoin'e daha az yatırımcı ilgisi nedeniyle dış sermayeye erişim büyük ölçüde zayıfladı.

Marathon ve Hut 8, Mayıs ve Haziran aylarında satış yapmamasının ardından en fazla bitcoini elinde bulunduruyor. Marathon'un bilançosunda 10.055 BTC var ve onu 7.405 BTC ile Hut 8 takip ediyor. Riot, ortalamanın biraz üzerinde ancak Core Scientific ve Bitfarms ile aynı ölçüde yakın olmayan satış yaptıktan sonra 6.654 BTC ile üçüncü sırada yer alıyor.

Grafik, kamu madencilerinin 2022'nin ilk aylarında bitcoin holdinglerini nasıl kurduklarını gösteriyor. Kolektif varlıkları artık yılın başladığı zamankiyle aynı seviyede.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ