TokenInsight, 2020 yılının ilk çeyreğinde önemli hash gücü volatilitesi gördüğünü ve bazı madencilik çiftliklerinin olumsuz performansa girdiğini bildirdi.

Madencilik Sektörü İlk Çeyrek Sırasında Coronavirüs Sırasında Aşırı Volatilite Görüyor

TokenInsight, 2020 yılının ilk çeyreğinde önemli hash gücü volatilitesi gördüğünü ve bazı madencilik çiftliklerinin olumsuz performansa girdiğini bildirdi.

Kripto araştırma firması TokenInsight, 2020'nin ilk çeyreğinde kripto madenciliği endüstrisini kapsayan bir rapor yayınladı.

Bununla birlikte, volatilitenin Çinli madenciler üzerinde daha büyük bir etkisi olmuştur - Antminer S9'lar Mart ayında kârsız hale gelmiştir.

Eski ASIC kullanan madenciler fiyat çökmesinden etkileniyor

Raporda, 2020'nin ilk aylarında BTC hash gücünün, saniyede yaklaşık 70 ekshahaz (EH / s) ile 100 EH / s arasında "son derece volatil" olduğu açıklanmaktadır.

Rapora göre, eski ASIC birimlerinin kar marjları “yeni nesil madenciler tarafından sıkıştırılıyor”.

TokenInsight, Bitmain’in Antminer S9’larının kârlılığının, Mart kripto kazasında ortasında 2020'nin ilk aylarında negatif bölgeye düşmeden önce yaklaşık % 35 olduğunu buldu. Ancak raporda, S9’ların karlılığının Nisan ayında yaklaşık % 20'ye geri döndüğü belirtiliyor.

COVID-19'un madencilik üzerindeki eşit olmayan coğrafi etkisi

Raporda, koronavirüs pandemisinin “küresel olarak madencilik çiftlikleri üzerinde olumsuz bir etkisi” olduğu belirtilirken, batıdaki birçok operatör yeniden örgütlenerek krize adapte olduğu için Çinli madenciler en ağır darbe aldı.

Nisan başında Cointelegraph, Mart kazası S9 merkezli şirketleri kârsız hale getirdiğinden Çin'deki 40 madencilik operasyonunun kapanmaya zorlandığını bildirdi - F2pool, Mach 10'dan bu yana yaklaşık 2.3 milyon madencinin çevrimdışı olduğunu bildirdi.

Ayrıca, tedarik zinciri şokları, gelecek nesil ASIC'ler için Haziran ayında beklenen sevkiyat tarihlerinde gecikmelere yol açarak tahminleri artırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ