Halka arzından bu yana, Canaan birçok sorunla karşılaştı. Aslında, SEC ile 4. çeyrekte yaptığı başvurular, şirketin 2020 yılının ilk çeyreğinde 5.6 milyon $ net zarar ortaya koydu.

Madencilik’teki Son Gelişmeler Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Halka arzından bu yana, Canaan birçok sorunla karşılaştı. Aslında, SEC ile 4. çeyrekte yaptığı başvurular, şirketin 2020 yılının ilk çeyreğinde 5.6 milyon $ net zarar bildirdiğini, bu rakamın 2019'un ilk çeyreğine göre % 41 daha düşük olduğunu bildirdi.

Yazım sırasında Canaan, sorunlu sularda yüzüyor veözellikle hisse senedi fiyatlarındaki hızlı düşüşün ışığında bu gelişmeler söz konusu.

Yaklaşık 8,99 $ 'dan başlayan fiyat, yazım sırasında 2,36 $' da durdu ve aynı büyük bir satış sayesinde daha da düşmek istiyordu.

İyi bilinen bir tradera göre, fiyattaki düşüş iki şeyden kaynaklanıyor - Canaan’ın A1066 madencilik teçhizatının rekabetsizliği ve onu takip eden davalar. Buna ek olarak, içeriden öğrenenler / yatırımcılar için kilitlenme süresi geçen hafta sona erdi ve birçok yatırımcının panik içindeki hisselerini satmasına katkıda bulundu.

İlginçtir, Canaan CEO'su Nangeng Zhang, yatırımcıları hisselerini satmamaya çağırıyor.

Aynı içeriğe göre, 2020 kazançları 2019'a kıyasla % 80'e varan kayıplar gösterecek. Canaan dünyadaki üç büyük maden oyuncusundan biri olsa da, Bitmain ve Whatsminer bundan faydalanmak zorunda.

Bu, özellikle hidro sezonun başladığı ve Bitcoin hash gücündeki artışla birlikte, madencilik ekipman üreticilerinin müşteri kazanması için en iyi zamandır. Bitmain, kendi sorunları olsa da, hala madencilik endüstrisine hâkim. Tüm Bitcoin ağının % 35'i Bitmain ve madencilik havuzları tarafından kontrol ediliyor. Canaan gibi bir rakibin ayrılması, Bitmain ve Whatsminer gibi rakiplerin satış ve hakimiyetinde büyük bir artış anlamına gelecek.

Şu anda, Bitmain’in Antminer S19 pro ve Whatsminer S30 ++, Bitcoin’in SHA256 algoritması için en karlı madencilik platformlarıdır. Her iki madenci de kWh başına 5 sent ile 5.5 $ kar elde ediyor.

 Aslında, ilk 5 karlı BTC madencisine Bitmain ve Whatsminer hakimdir. Bu nedenle, bunlar gibi gelişmeler Canaan için büyük bir darbe olacak ve aynı zamanda, ona karşı açılan toplu davaları da göz önünde bulundurulabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ