Kripto para yasasının hazırlığının yapıldığı günleri yaşarken televizyon kanallarında yoğun bir şekilde kripto paralar gündem olmaya başladı.

Kripto para yasasının hazırlığının yapıldığı günleri yaşarken televizyon kanallarında yoğun bir şekilde kripto paralar gündem olmaya başladı. Ancak  haberlerin veriliş tarzları dikkatimi çekmeye başladı.

Bir haberin başlığı ''kripto paralar konusunda şikayetler yüzde 998 arttı.'' şeklinde idi. Kimi haberlerde mağduriyetler ortaya konularak haberlerin yapılması aklıma ister istemez bir karalama kampanyası getirdi. Hem de önümüzdeki günlerde yoğun bir şekilde tartışılacak kripto yasası öncesinde.

Mağduriyetleri elbette hafife almıyoruz. Ancak mağduriyetlerin de çıkarılacak olan yasanın özgürlükçü olmasını engellememeli diye düşünüyorum. Diğer taraftan kripto para yasasının yeni mağduriyetlerin de önüne geçmesi gerektiği uzmanlarca vurgulanan  hususların başında yer alıyor.

Burada bir denge politikasının yürütüleceği kanaatini taşıyorum. Blockchain alanının fırsatlarının kaçırılmaması ve ülkemizin bir kripto  para cennetine dönüştürüleceğine dair bir inanç taşıyorum. Ayrıca güzel ülkemin kripto para yasasını özgürlükçü bir yaklaşımla hazırlaması dünyada öncü olması anlamına gelecek.

Ortaya çıkacak yasa metnini sabırsızlıkla bekliyoruz. Kripto para temsilcilerine alanın uzmanlarına burada çok önemli görevler düşüyor. Konu detaylarına kadar çok iyi anlatılmalı. Alandaki ufuk çok iyi bir şekilde vurgulanmalı. Şeffaflık da sağlandıktan sonra Türkiye'ye çok fazla katkının sağlanacağını düşünüyorum.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ