Solana NFT Marketplace, NFT sektöründe en çok işlem yapılan ikinci pazardır.

Solana NFT Marketplace, NFT sektöründe en çok işlem yapılan ikinci pazardır. Magic Eden, Solana'nın "Açık Deniz"idir ve kullanıcıların çoğunluğu bunu işlem yapmak için kullanır, oyun NFT'leri için pazar payının %92.4'ünü ele geçirdiler.

Magic Dao, ME topluluğuyla bağlantı kurmanın ve kullanıcılarını ödüllendirmenin bir yolu olarak piyasaya sürüldü. Solana'nın NFT pazarı, çoğunlukla Ethereum işlem gaz ücretlerinde pahalı hisseden ve düşük ücretlerle hızlı işlemler sağlayan bir pazar yerini seçen perakende yatırımcılar olmak üzere birçok kullanıcının dikkatini çekti.

CryptoSlam'den alınan verilere göre, Solana son 30 gün içinde toplam 119.459.621 $ satış yaparken, Ethereum aynı dönem için 1.947.618.479 $ kazandı. Solana'nın toplam işlem değeri Ethereum'da hala %5'ten az olduğundan, iki zincir arasındaki farkın hala önemli olduğu açıktır.

Bir kullanıcı olarak Solana'da işlem yapmanın basit olduğunu buldum; tek yapmanız gereken, bir Chrome uzantısı olarak indirerek veya şimdi IOS veya Android cihazınızda bir uygulama olarak mevcut olan Phantom'u kurmak. Bunu ayarladıktan sonra, biraz $SOL ekleyin ve hazırsınız. Artık bir düğmeye tıklayarak Solana'nın pazar yerlerinde NFT'leri satın alabilirsiniz.

Solana'nın en bilinen pazar yerleri Magic Eden, Solanart, Alpha Art, Solsea ve diğerleridir. Ancak Solana'nın “Opensea” eşdeğerini arıyorsanız, Magic Eden NFT'ler için alışverişe gittiğiniz yerdir.

Magic Eden En Çok Pazar Payını Ele Geçirdi

Magic Eden ekibinin verilerine göre Magic Eden, Solana oyun NFT'leri için pazar payının %92.4'ünü ele geçirdi. Toplam ikincil hacimde 1 milyar doları aştılar ve ticaret sürecini daha basit ve daha sorunsuz hale getirmek için sitelerini sürekli olarak güncelliyorlar. 10 Mart'ta, genellikle howrareis ve moonrank gibi nadir web sitelerine girilerek bulunan nadirlik sıralamalarını görüntüleyen yeni bir özellik sundular.

Magic Eden Başlatma Paneli

Magic Eden, web sitelerinde, ekipleri tarafından önceden seçilen birkaç projenin her hafta başlatıldığı bir fırlatma rampasını desteklemektedir. Projelerin listeleme için başvurması gerekir; Listelenen projelerin dolandırıcılık değil kaliteli projeler olmasını sağlamak için kullanılan bir mekanizma. Bu mekanizma, bir NFT projesi olan Balloonsville, Magic Eden fırlatma rampasında nane yaptıktan sonra sağlamlaştığında sorgulandı. Twitter sayfaları, Magic Eden'ın gözden kaçırdığı iddia edilen birkaç kırmızı bayraktan bahsetti. İddiaya göre projeyi, yol haritalarıyla ilgili herhangi bir kimlik veya kavram kanıtı olmadan doğruladılar.

Birkaç proje dolandırıcılık ve halı çekme olarak ilerledi; bu nedenle, DYOR için her zaman esastır ve mümkün olduğunda, sabitlenmiş ekiplere ve projelere yatırım yapın.

MAGIC Dao

Yakın zamanda heyecan verici bir gelişme, Magic DAO'nun piyasaya sürülmesidir. Magic Eden, topluluklarıyla daha fazla bağlantı kurmaya ve Magic Eden'de aktif olarak ticaret yapan üyeleri ödüllendirmenin yollarını bulmaya olan ilgilerini özetledi. 22 Şubat'ta Magic Dao için bir yol haritası yayınlandı.

3 seviye Magic biletini havadan düşürdüler:

OG'ler - 17 Eylül - 17 Ekim tarihleri arasında ME'de ilk işlem yapan kişiler

Degens – ME'de ilk kez 18 Ekim - 18 Aralık arasında işlem yapan kişiler

Normies - 19 Aralık'tan itibaren ME'de ilk işlem yapan kişiler

Kısa vadede ME, MagicDAO biletleri, Yönetişim, Beyaz Liste ayrıcalıkları, özel geri bildirim oturumları vaat ediyor. Orta vadede, 1-2 ay sonra ekip, bir Magic Ticket etkinliği düzenlemeye, oyunlara ve zorluklara ev sahipliği yapmaya ve ekosistem avantajları sunmaya söz veriyor.

Birçok kullanıcı sihirli biletlerini NFT pazarında satışa çıkardı. 12 Mart 2022 bugün itibariyle bu biletlerin taban fiyatları aşağıdaki gibidir:

Norm: 0.22 SOL

Dejenerasyon: 0,52 SOL

OG: 1.60 SOL

Magic Eden, Solana NFT pazarında açık ara kazananlardan biri olduğunu kanıtladı. Opensea'nın gelecekte Solana NFT'leri destekleyeceği söylentileri var; Bunu yapmayı seçerlerse, Magic Eden için gerçek bir rekabet olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ