Bir federal mahkeme ICOBox'a, ABD menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) 16 milyon dolarlık bir ceza ödemesini emretti.

Mahkeme Bu Bitcoin Platformuna Ceza Yağdırdı

Bir federal mahkeme ICOBox'a, ABD menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) 16 milyon dolarlık bir ceza ödemesini emretti.

5 Mart'ta Kaliforniya Merkez Bölgesi Bölge Mahkemesi Hakimi Dale S. Fischer, SEC'in hizmet olarak ICO platformu, kurucusu ve CEO'su Nikolay Evdokimov'a karşı varsayılan yargılama kararı verdi.

SEC, ilk olarak Eylül 2019'da şirketi kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçlayarak ICOBox'a suç duyurusunda bulundu. Regülatör ayrıca şirketi 30'dan fazla token satışı için lisanssız menkul kıymetler komisyoncusu olarak suçladı.

2017 ICO'sunda 2.000'den fazla akredite olmayan yatırımcıdan 14.6 milyon dolar toplayan Evdokimov, satış sırasında şirketler platformu kullanmaya başladığında 'ICO' tokenlarının değer kazanacağını iddia etti.

Kararın bir parçası olarak, ICOBox 16 milyon dolar para cezasına çarptırılacak ve Evdokimov'un 192.000 dolardan fazla kişisel bir ceza ödemesi gerekecek.

Temerrüt kararları genellikle, bir sanık çağrılara cevap vermediğinde veya mahkeme önünde görünmediğinde davacı lehine verilir. SEC, Evdokimov'a şahsen hizmet etmek için yapılan çok sayıda girişimden sonra 9 Ocak'ta varsayılan karar için bir dava açtı.

 SEC, ICOBox'ın Cayman Adaları'ndaki sakin temsilcisine bildirimde bulunmaya çalıştığında, istifa ettikleri ve görünüşe göre değiştirilmedikleri konusunda bilgilendirildiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ