Florida, West Palm Beach'teki bir federal mahkeme 9 Mart Çarşamba günü, kendi kendini Bitcoin (BTC) kurucusu ilan eden Craig Wright'ın ortak kurduğu bir ortak girişime 43 milyon dolar ödemesi gerektiğine karar verdi.

Florida, West Palm Beach'teki bir federal mahkeme 9 Mart Çarşamba günü, kendi kendini Bitcoin (BTC) kurucusu ilan eden Craig Wright'ın ortak kurduğu bir ortak girişime 43 milyon dolar ödemesi gerektiğine karar verdi.

ABD Bölge Yargıcı Beth Bloom tarafından yayınlanan bir karara [PDF] göre, Wright, ortak oluşturduğu bir ortak girişime, geçen yıl aleyhine verilen 100 milyon dolarlık karara ek olarak 43 milyon dolar daha ödemeli.

Aralık ayında bir jüri, Wright'ın geç bilgisayar adli tıp uzmanı Dave Kleiman, W&K Info Defence Research ile ortak girişime ait fikri mülkiyeti yasadışı olarak ele geçirdiğini belirledi.

Mahkemenin nihai kararına göre, W&K'nin 2013 yılında fikri mülkiyete el koyduğu andan mahkemenin nihai kararına kadar maruz kaldığı zararlara ilişkin 43 milyon dolarlık ekstra faiz.

VanEck CEO'su: SEC, Bitcoin Spot ETF'sini Rehin Tutuyor

Bitcoin'in enflasyonu şimdi ABD dolarından 5 kat daha düşük ve düşüyor

Türkiye Ekonomi Bakanı, SHIB'nin benimsenmesini görüşmek üzere vatandaşlarla bir araya geldi.

Wright ise W&K'nin yalnızca IP'nin değerinin zirvede olduğu Ekim 2021'den Aralık 2021'e kadar olan dönem için faize hak kazanması gerektiğini iddia etti.

Kripto ve Blok Zincirinde Tarihi Bir Emsal

W&K'nın avukatları yaptığı açıklamada, kararın karar gibi "kripto para birimi ve blok zincirinde tarihi bir emsal oluşturduğunu" belirtti.2018'de Kleiman'ın erkek kardeşi, Wright'ın W&K'dan blok zincir teknolojisi ile ilgili fikri mülkiyeti ve 1.1 milyon Bitcoin'i çaldığını söyleyerek kardeşi adına Wright'a dava açtı.

Mahkeme belgelerine göre, Bitcoin'e dönüşecek olan mimariyi tanımlayan bir beyaz kağıt yayınlayan Satoshi Nakamoto, kripto para birimini çıkaran kişiydi. Wright, kendisine itiraz edilen bir iddia olan Nakamoto olduğunu iddia etti.

Ancak jüri, Wright'ın hırsızlık ve dolandırıcılık da dahil olmak üzere diğer suçlamalardan sorumlu olmadığına karar verdi ve W&K ile Kleiman'ın tartışmalı Bitcoin'in hiçbirine hakkı olmadığına karar verdi.

Davada Kleiman, varlıkların 11 milyar dolardan fazla olduğunu iddia etti. 1,1 milyon Bitcoin, bugün çıkarılsaydı 43 milyar dolar değerinde olurdu.

Özellikle, geçen yıl Craig Wright, o sırada 5,7 milyar dolar değerindeki Bitcoin'i geri almak amacıyla 16 Bitcoin geliştiricisine ilk kez dava açmıştı. 2016 yılında iken, tartışmalı figür ayrıca Satoshi Nakamoto takma adı altında Bitcoin teknik incelemesinin mucidi olduğunu iddia etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ