SEC, Hinman'ın belgesi üzerinde, analistlerin davayı kazanabileceğine veya bozabileceğine inandığı yeni bir iddiada bulunuyor.

Mahkeme, SEC ve Ripple

SEC, Hinman'ın belgesi üzerinde, analistlerin davayı kazanabileceğine veya bozabileceğine inandığı yeni bir iddiada bulunuyor. Ripple, son birkaç ayda büyük zaferler elde etmesine rağmen, Ripple-SEC yasal mücadelesinin sonu görünmüyor.

Son zamanlarda, SEC, Hinman'ın belgesiyle ilgili avukat-müvekkil gizliliğini kaldırdı. Ancak mahkeme konuyu değerlendiriyor. SEC ve Ripple, William Hinman'ın 2018'deki belgelerine erişim konusunda tekrarlanan tartışmalara ve hararetli tartışmalara kilitlendi.

Ancak şimdi, Yargıç Sarah Netburn, tarafların belgeyle ilgili tüm ayrıntıları çözebilecekleri bir konferans toplantısı düzenlemelerine karar verdi. Toplantı tarihi 7 Haziran 2022, saat 15.00'dir. Mahkeme salonu 23B, Daniel P. Moynihan Adliye Sarayı, 500 Pearl Street, New York City olacaktır.

SEC, Ripple'ın Hinman belgelerine erişmesini önlemek için avukat-müvekkil haklarını kullanmıştı. Bu nedenle, Ripple ve SEC, konferans sırasında bu belgelere erişim konusunda görüşecekler.

SEC, Hinman Belgesi Üzerinde Bir Müvekkil-Avukat İddiasında Bulunur

SEC'in 2018 Hinman belgesini Ripple'a yayınlaması gerektiğine dair bir mahkeme kararına rağmen, mali düzenleyici reddetti. SEC, belgelerin avukat-müvekkil hakları kapsamında olduğunu iddia ediyor. Bu iddianın ardından Ripple, iddiaya itiraz etti.

Mahkeme daha sonra sorunu çözmek için en iyi seçeneğin her iki tarafın da konuyu tartışabileceği bir toplantı yapmak olduğuna karar verdi. Mahkeme ayrıca, toplantıya katılan tüm katılımcıların tüm COVID-19 protokollerine tam olarak uymasının önemli olduğunu vurguladı.

Bu protokoller, toplantı saatinden en az 30 dakika önce toplantı yerine varmayı içerir. Ayrıca, toplantı yerine girmeden önce tüm katılımcılar taranacaktır. Ripple'ın hukuk danışmanlarından James Filan, Twitter'da bir güncelleme yaptı.

Ripple-SEC Yasal Savaşının Sonu Görünmüyor

SEC ve Ripple arasındaki yasal savaş oyalanmaya devam ediyor. Birçoğu, SEC'in Ripple'a karşı yasal işlem başlatmasından sonra davanın birkaç ay içinde biteceğini bekliyordu. Birçok kişi, James Filan'ın tweet'lerine ve açıklamalarına dayanarak davanın Mart 2022'ye kadar biteceğini düşündü.

Ancak, durum böyle değil. Muhtemelen dava bu yıl sonuçlanmayabilir. Dava bu yıl bitmezse dava başlayalı iki yıl olacak. William Hinman 2018 konuşması, davanın odak noktası oldu. 2018'de SEC'de yönetici olan Hinman, 2018 Fintech haftasında garip bir iddiada bulundu. “ETH satmak, Menkul Kıymet satmakla aynı şey değil” dedi.

Ancak Ripple'ın avukatları, SEC'in konuşmanın ayrıntılı bir versiyonunu yayınlaması gerektiğini savundu. Avukatlar, Hinman konuşmasının bir kısmının blok zincirini SEC'in kendisine yönelik iddialarından temize çıkaracağına inanıyor. Ancak SEC, Ripple'ın belgeye erişimini reddetmeye devam ediyor.

SEC, Ripple'ın belgeye erişememesinin çeşitli nedenlerini açıkladı. En son sebep müvekkil-avukat haklarıdır. SEC, Hinman ve SEC'in avukatlarının o konuşmayı yapmadan önce özel bir görüşme yaptıkları için bu hakkı kullandığını iddia ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ