Product Hunt, beşincisi düzenlenen yıllık Golden Kitty Ödüllerinde Brave tarayıcısını 2019 için yılın mahremiyet odaklı ürünü olarak adlandırdı.

Mahremiyet Odaklı Tarayıcı Brave Browser’a Ödül

Product Hunt, beşincisi düzenlenen yıllık Golden Kitty Ödüllerinde Brave tarayıcısını 2019 için yılın mahremiyet odaklı ürünü olarak adlandırdı.

Daha İyi Bir İnterneti Hak Etmek

California merkezli Brave Software, Inc. tarafından geliştirilen, tarayıcının birincil odak noktası, izleyicileri engelleyerek ve internet kullanıcılarının gizliliğe saygılı reklamlara katılmalarına izin vererek daha özel bir tarama deneyimi sunmaktır.

Yayıncılar, reklam gelirlerinden daha adil bir pay elde ederek faydalanırlar ve kullanıcılar, reklamları görüntülemeyi seçtikleri zamanlarından dolayı ödüllendirilerek yararlanırlar.

Brave’nin reklam ağı, görüntüleyenlere gelirlerin % 70’ini öder.

Brave’nin artan popülaritesi, halkın gizlilik konusundaki primlerinin bir kanıtıdır.

Geçen yılın Kasım ayının ortalarında kararlı 1.0 sürümünün piyasaya sürülmesinden bu yana, tarayıcı sekiz milyondan fazla kullanıcı tabanına yaklaşık iki milyon aktif sörfçü ekledi ve geçen yılın sonuna kadar on milyon aktif kullanıcı sayısını aştı.

Zaman içinde Brave tarayıcı aktif kullanıcı büyümesi

Böylesine şiddetli bir rekabet ortamında büyümesi, 2018'den bu yana % 450'nin üzerinde artış gösterdi.

Ancak yaklaşık on milyon aktif kullanıcıda, 250 milyon kullanıcı ve pazarın % 7'sinde Firefox, % 15 pazar payına sahip Safari ve Google Chrome tarafından hala cüce durumda. Chrome, pazarın üçte ikisi tarafından kullanılıyor.

 Bununla birlikte, daha iyi hızlar ve gizliliği artırıcı özellikleriyle Brave, gizlilik bilincini giderek artan internet kullanıcıları arasında hızlı büyümesini sürdürmeye hazır görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ