Bu yazımızda sizlere MaidSafeCoin (MAID) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve MAID Coin ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

MaidSafeCoin (MAID) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi MAID Coin

Bu yazımızda sizlere MaidSafeCoin (MAID) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve MAID Coin ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

MaidSafeCoin (MAID) Nedir?

MaidSafeCoin, SAFE Network'ün kripto para birimi olan Safecoin'in tokenidir. Bu yüzden MaidSafeCoin'i açıklamak, SAFE Network'ü açıklamak anlamına gelir.

SAFE, verileri depolamak ve paylaşmak için merkezi olmayan bir ağdır. Veri ve kaynakların ücretsiz ve anonim paylaşımını kolaylaştırıyor gibi görünüyor.

SAFE ağı, Google gibi veri depolama şirketlerine olan bağımlılığı ortadan kaldırmayı ve diğer kullanıcıların ekstra sabit disk alanını ve işlem gücünü başkalarına yardım etmek için kullanmak istemektedir. Napster ve BitTorrent gibidir; ancak, bir dosya depolama ve erişim ağıdır.

SAFE Network Nasıl Çalışır?

SAFE ağı, şifreli veri depolama ve dosya paylaşımı, anonim ağ kullanımı, sunucusuz veri, sansürsüz iletişim ve işlem ücreti olmayan ölçeklenebilir bir kripto para birimi gibi özellikler sağlamaya çalışır.

Mevcut sunucu merkezli veri depolama modelini veri merkezli bir modele çevirerek bunu başarmayı amaçlamaktadır.

SAFE ağının müşterileri ve çiftçileri vardır. Müşteriler verilere erişmek isteyen kişilerdir ve çiftçiler verileri yöneten ve istendiğinde müşterilere sağlayan kişilerdir.

Herhangi bir veri parçalara bölünür ve çiftçi sistemlerinde karma biçimde saklanır. Karma, saklanan verilerin okunmasını engeller ve yedek kopyalar da tutulur, böylece verileri depolayan sistem kapatılsa bile verilere erişilebilir.

Veriler ne kadar popülerse, hızlı erişim ve yaygın kullanılabilirlik sağlamak için o kadar fazla kopyası gerekir. Herhangi iki karma veri parçası, XOR mesafesine göre aralıklıdır. Bu, Yakın Grup Uzlaşması yoluyla rastgele yapılır.

Yakın Grup Konsensüsünün kullanılması, yakındaki kasaların birbirleriyle veri paylaşmasına ve ağın yeniden oluşturulmasına yardımcı olur. Ancak bilgileri yalnızca yakındaki kasalarla paylaşırlar, böylece hiçbir kasa sistemi kontrol edemez. Her veri dosyası, yalnızca fikir birliği ile değiştirilebilen mevcut sahibinin adına sahip olduğundan, ağ, verilerin tehlikeye atılmasına karşı güvence altına alınmıştır.

Bu nedenle, bir Elder Vault olması gerektiğinden, fikir birliğini sağlamak önemli ölçüde zaman ve çaba gerektirecektir. Elder Vaults, verilerin bir grup tarafından nasıl ele alınacağına karar verme yetkisine sahiptir. O zaman bile bu bir fikir birliğidir, bu nedenle kötü niyetli çalışan birden fazla Elder Vault olması gerekir ki bu gerçekten mümkün veya mümkün değildir.

Çiftçiler

Çiftçi olmak için, kasa yazılımı aracılığıyla size bir Kaynak Kanıtı gönderen bir talep göndermeniz gerekir. Her şey yolunda giderse, ekstra işlem gücünüz ve sabit disk alanınız verileri depolamak için kullanılacaktır.

Ardından, kasanızda saklamanız için XOR alanında birbirinden çok uzak olmayan veri parçaları verilecektir. Birinin çiftçi olmak istemesinin tek nedeni MaidSafe Coins kazanmaktır.

Çiftçiler ne yapar?

Bir müşteri bir talepte bulunduğunda, tüm çiftçiler onu aramak ve müşteriye sunmak için rekabet eder. Bu yarışı kazanan çiftçi, Safecoins'te bir ödül almaya hak kazanır.

Ancak, bu ödülü almanın kesinliği değildir. Yarışı kazandığınızda, ağda rastgele bir Safecoin'e ad verirsiniz. Sahibi yoksa, şanslısınız ve sizinki gibi alabilirsiniz. Bir sahibi varsa, onu alamazsın.

Kasa Olarak Çiftçilerin İtibarı

İyi işler yapmaya devam ettikçe bir kasa olarak itibarınız artacaktır. Daha fazla rastgele veri parçası aldığınızda, farklı gruplara geçeceksiniz.

Gelen veri parçalarını da düzgün bir şekilde saklayabilirseniz, itibarınız artar ve kasa seviyeniz yükselir. Gelen rastgele veri parçalarını saklamayı başaramazsanız, seviye düşer.

MaidSafeCoin Satın Alma ve Saklama

MaidSafeCoin'i HitBTC, Bittrex ve Poloniex gibi borsalardan satın alabilirsiniz. Omni cüzdanı borsalarda saklamak için kullanabilirsiniz.

Sonuç

SAFE ağı, kullanışlı ve güvenli bir blok zinciri projesidir. Verilerin sansürden ve yanlış kullanımdan güvenli bir şekilde dağıtılmış depolanmasına ve erişimine izin verir.

Safecoin'ler, verileri yüklemek ve uygulamaları kullanmak için kullanılacaktır, bu nedenle Çiftçi olmanın Safecoin kazanma şeklinde kendi teşvikleri vardır.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ