İlk FlareDrop Dağıtımı, sonraki 36 dağıtımla birlikte önümüzdeki ay 17 Mart'ta gerçekleşecek.

Major Ripple (XRP) Ortağı, FIP.01

İlk FlareDrop Dağıtımı, sonraki 36 dağıtımla birlikte önümüzdeki ay 17 Mart'ta gerçekleşecek.
Yeni dağıtım yöntemi, kullanıcıların merkezi emanetçilerden kurtulmalarına ve tokenleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarına yardımcı olur.

En son gelişmede, Ripple ortağı Flare Networks, önümüzdeki ay 17 Mart 12:00 UTC'de planlanan 36 FlareDrop Dağıtımından ilkinin onaylandığını duyurdu. Flare Networks, duyuruyu 10 Şubat Cuma günü bir referans kılavuzu paylaşırken bir tweet aracılığıyla yaptı.

Yüzde 93 çoğunluk ve yüzde 17 seçmen katılımı ile Flare topluluğu, ilk Flare İyileştirme Önerisini onayladı. FIP.01, Flare'in tokenomiklerini, Flare Foundation'ın blockchain yardımcı programı ve birlikte çalışabilirlik konularını ele almak gibi diğer önemli hedefleri ile uyumlu hale getirecek şekilde tasarlanmıştır.

36 FlareDrop Dağıtımının ilki önümüzdeki ay 17 Mart'ta gerçekleşecek.

Yeni Bir FlareDrop Dağıtım Yöntemi Benimsiyor

Başlangıçta, Aralık 2020'de platform, XRP tokenleri sahipleri için FlareDrop dağıtımını amaçlıyordu. Önceki plana göre, %15'ini ilk dağıtım olarak ve geri kalanını 36 ay boyunca alacaklardı.

İlk dağıtım, geçen ay 9 Ocak 2023'te Flare Token Dağıtım Etkinliği sırasında gerçekleşti. Ancak, FIP.01'in onaylanmasının ardından, kalan %85'in dağıtımı tüm paketli FLR sahipleri arasında paylaşılacaktır.

İlk planlara göre, bölünme yine de 36'dan fazla taksitle gerçekleşecek. Buna 676.040.637 FLR'lik 35 taksit ve 584.760.888 FLR'lik son bir taksit dahildir. İlk %15'lik dağıtımda Flare topluluğu toplam 28.524.921.372 FLR alacak.

Her 30 günde bir veya ayda bir, her taksit orantılı olarak FLR (WFLR) içeren cüzdanlara tahsis edilecektir. Kullanıcılar bu tokenleri 90 gün içinde talep etmelidir, aksi takdirde Flare platformu bunları yakar. Resmi duyuru notları:

Her 30 günlük FlareDrop Dağıtım Döngüsü içinde, ortalama WFLR bakiyesi, dağıtım gününden önceki 23 gün arasından seçilen 3 rastgele bloğa göre hesaplanacaktır. Alınan FLR, toplam dolaşımdaki WFLR'nin yüzdesi olarak bu ortalama ile orantılı olacaktır.

Flare Portalını kullanarak, kullanıcıların bu tokenleri aktif olarak talep etmesi gerekir. Son zamanlarda Flare, üçüncü şahıslar tarafından güvenli otomatik hak talebinde bulunmaya yönelik, kullanıcıların "ayarla ve unut" olanağı sağlayan tesisler de sunmuştur. Bazı cüzdanlar zaten bu olanaklardan yararlandı.

Yeni Dağıtım Yönteminin Faydaları ve Düşen Enflasyon

Flare Networks, yeni dağıtım yönteminin faydalarını, en önemlisi gelecekteki dağıtımlar için merkezi borsalara bağımlılığı ortadan kaldırmakla açıklıyor.

Merkezi bir değişim söz konusu olduğunda, ilk alıcı cüzdanlar gözaltındaysa, kullanıcılar emanetçi onları serbest bırakana kadar tokenlere erişemez. Ayrıca, borsa finansal sorunlar yaşarsa, kullanıcıları gelecekte token kaybı riskiyle karşı karşıya bırakır. Bu yeni zincir üstü yöntem kapsamında, kullanıcılar tokenlerini nereden almak istediklerine karar verme özgürlüğüne sahip oluyor. Dağıtımdan 23 gün önce WFLR tokenlerine sahip olan cüzdanlar, taksitten paylarını almaya hak kazanacaktır.

Yeni dağıtım yöntemi ayrıca erişimi genişletiyor ve Flare bağlantılı toplulukların faydalanmasına olanak tanıyor. "Yalnızca WFLR'ye sahip olan aktif ağ katılımcıları gelecekteki dağıtımları alacak. Bu, bir proje veya topluluk olarak Flare ile ilgilenmeyen kişilerden, katılmak veya katkıda bulunmak isteyenlere token transferiyle sonuçlanacaktır."

Daha önce, Flare Network'ün enflasyonu, tamamen seyreltilmiş arzın %10'u olarak belirlendi. Şimdi, ilk yıl dolaşımdaki arzın %10'u, ikinci yıl %7'si ve üçüncü yıl ve sonrasında %5'i olarak değiştirildi. Bu, zamanla enflasyonun %0'a doğru yöneldiği anlamına gelir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ