Ciddi bir sıkışma ile karşı karşıya olan MakerDAO, kullanıcı faaliyetlerini iyileştirme umuduyla DAI'nin istikrar ücretini sıfıra indirmeyi öneriyor.

Maker Foundation’ın Kurtarma Teklifi İstikrar Ücretini 0’a Düşürdü

Ciddi bir sıkışma ile karşı karşıya olan MakerDAO, kullanıcı faaliyetlerini iyileştirme umuduyla DAI'nin istikrar ücretini sıfıra indirmeyi öneriyor.

Maker Foundation, DAI istikrar ücretinin sıfıra düşürülmesi de dahil olmak üzere yeni risk parametreleri öneriyor. DAI Tasarruf Oranında (DSR) DAI olan kullanıcılar, MKR sahipleri teklif için oy kullanırsa sahiplerine faiz kazanmazlar.

Maker ve DAI geçen hafta bir krizden etkilendi.

Tasfiye edilen teminat ücretsiz açık artırmadan sonra, ağ açığa düştü. O zamandan beri DAI, pegine bir prim ticareti yapıyor.

Maker Foundation, DeFi kullanıcılarını DAI'yi kazılacak haline getirmeye ve arbitraj karı için piyasaya satmaya teşvik etmek için istikrar ücretini sıfıra indirmeyi önerdi.

Bu, stabilcoinin ABD doları ile paritesini geri kazanmaya yardımcı olacaktır.

Ek olarak, teklif DAI Tasarruf Oranı'nın (DSR) da sıfıra gideceği anlamına gelir, bu nedenle DSR'de yatırılan fonları olanlar istikrar ücreti artırılıncaya kadar faiz kazanmaz.

Minting Single Collateral DAI (SAI) da % 3,5'lik bir stabilite ücreti gerektiriyor ve bu da sabitleyiciden saptığı için % 7,5'ten düşürüldü. Bununla birlikte, SAI, Multi Collateral DAI'nin piyasaya sürülmesinden bu yana büyümeyi sessizleştirmiştir, bu nedenle fiyatın sabitleyiciye geri dönmesi için % 0 ücrete ihtiyaç duymayabilir.

MakerDAO’nun önerisi, yeni MKR ihraç ederek açığı azaltmaya çalışacaktır. Bu ihraçtan temin edilen fonlar, ağı yeniden sermayelendirmek için kullanılacaktır. Maker Foundation'ın şu ana kadar 33 müzayededen 33'ü kazandığını bildirdi.

 Toplum temelli backstop sendikasının, Vakfın MKR açık artırmalarının taban fiyatını yüksek tutması halinde eylem görmesi olası değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ