MakerDAO projesinin arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş olan Maker Foundation, Maker ve Dai ticari markalarını Dai Vakfı adı verilen bağımsız bir Danimarka merkezli vakfa devrettiğini açıkladı.

Maker Foundation Ticari Markaları ve IP

MakerDAO projesinin arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş olan Maker Foundation, Maker ve Dai ticari markalarını Dai Vakfı adı verilen bağımsız bir Danimarka merkezli vakfa devrettiğini açıkladı. Ek olarak, Maker Foundation yazılım IP'si üzerinden de aktarım yapacak.

Dai Vakfı'na göre, amaç  “Maker Protokolü'nde teknolojik olarak merkezi olmayan şeyleri korumak, yani protokolün temelini oluşturan belirli maddi olmayan varlıkları korumak,“ bu varlıkların Maker Protokolü'nün sürdürülebilir büyümesi için kullanılmasını sağlamak.”

Maker Vakfı CEO'su Rune Christensen, “Vakıf, Maker Protokolü'nün merkezsizliğini desteklemeye kararlı. Topluluk ve Dai ticari markalarını Dai Vakfı'na aktararak, topluluk bu varlıkların korunduğundan ve Maker Foundation'ın sınırlı ömrünün ötesinde faydalanacağından emin olabilir” açıklamasını yapıyor.

 Kasım ayında, MakerDAO sistemi, Multi-Collateral Dai tokenını etkinleştirerek, kullanıcıların birden fazla teminat türü ile desteklenen Dai stablecoinini oluşturmalarını sağladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ