Yönetişim sürecini destekleyen ekosistemi korumaktan sorumlu olan Maker Foundation’ın Geçici Yönetişim Kolaylaştırıcısı, protokolde bir değişikliği onaylaması için topluluğa bir “yürütme oyu” verdiğini açıkladı.

Maker Geçici Yönetişim Kolaylaştırıcısı Borç Tavanının Ayarlanması Konusunda Yürütme Oyu Çağrısında Bulundu

Resmi bloguna göre, Maker protokolünde borç tavanı düzenlemesi açısından önerilen değişiklik şu şekilde:

Sai Borç Tavanını 25 milyondan 70 milyon Sai'ye düşürün.

Dai ETH Borç Tavanını 25 milyondan 100 milyon Dai'ye yükseltin.

Daha önce, Maker Foundation Geçici Risk Ekibi, Sai ve Dai ETH borç tavanlarını değiştirmek için bir Yönetim Anketi yerleştirmişti. Anket, 23 Aralık Pazartesi günü başlayan üç gün boyunca aktifti. Bir İcra Oylamasını bildiren sonuçlar 27 Aralık Cuma günü 17.00 UTC de yayınlandı. Bu değişiklik anketi yazının yazıldığı sırada 1.307.57 MKR tokenı aldı.

Maker daha önce, MCD ETH teminat türünün 75 milyon borç tavanına yaklaştığı için göç faaliyetlerinde bir artış olduğunu ve benzer şekilde Sai’nin arzının da mevcut 95 milyon borç tavanının çok altında olduğunu açıklamıştı. Vakıf yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“.. Geçici Risk Ekibi, MCD ETH Borç Tavanını 100 milyona çıkarmak ve SCD Sai Borç Tavanını 70 milyona düşürmek için bir yönetişim önerisi getiriyor.”

Maker Foundation'a göre, Yönetici Oyu, oyların sayısı bir önceki Yönetici Oyu lehine olmak üzere toplam oy sayısını geçene kadar devam edecek. Bu oylar esas olarak Dai Kredi Sisteminin durumunu değiştiriyor ve “Sürekli Onay Oylama” sürecinden yararlanıyor.

Bir başka gelişmede vakıf, artan merkezsizlik çabalarında MKR token kontrolünün Vakıftan Maker yönetişimine geçmeye başladığını ortaya koydu. Bunun devir süreci 20 Aralık'ta başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ