Dijital altın terimi, birkaç etkileyicinin Bitcoin ile altın arasındaki benzerlikleri işaret etmesi üzerine Twitter’daki kripto para topluluğu tarafından kullanılıyor.

MakerDAO Kurucusu Açıkladı: Ethereum 2.0, Blockchain Aşkın Olacak Şekilde Yapılandırıldı

Bazıları Bitcoin'i dijital altın ya da kıymetli mal deposu olarak görmenin iyi olduğunu düşünürken, bir kısmı da bunun Bitcoin’in kullanım durumunu dijital para olarak gösterdiğini vurguladı. MakerDAO'nun kurucusu Rune Christensen, ikinci grubun bir parçası konumunda.

Bitcoin ve Ethereum Dijital Altın Olma Potansiyeline Sahip

Son zamanlarda yayınlanan bir yayında yer alan Christensen, Bitcoin ve Ethereum’un dijital altın olma potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Bununla birlikte, Bitcoin'in ilk vizyonunu hatırlatarak kral kripto para biriminin, DeFi ve stanblecoinlerin bugün yaptıklarını içermek için tamamen farklı bir şey öngördüğünü belirtti. Aynı şekilde, birkaç kişiyi Ethereum'a sürükleyen şeyin bu olduğuna inanıyor ve şu açıklamayı yapıyor:

“Yani, farklı kullanım durumları olan farklı teknoloji türleri gibi, doğru bir yaklaşımımız var. Ve Bitcoin'in kullanım çantası, dijital altın olarak ortaya çıkıyor, ki bu harika bir şey, ancak orijinal dijital para vizyonu değil. ”

Dahası, Christensen, Bitcoin’in dijital altından dijital paraya geçmesi gerçeğine ışık tutuyor.

Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi, Bitcoin'in volatilitesi yıllar içinde değer kaybetmiş durumda. Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin volatilite endeksi % 2.74 idi. Bu oldukça düşük volatilite, günlük işlemler için giderek daha fazla kullanılmakta olan Bitcoin spekülasyonlarına yol açmakta.

Ethereum’un Geçişi

Ek olarak, Ethereum topluluğu ağın proof of Work [PoW] 'dan Proof of Stake [PoS]'a Ethereum 2.0 'a geçişini beklerken, Christensen, Maker Foundation’ın nasıl göründüğünü açıkladı ve şu açıklamayı yaptı:

“Genel olarak ölçeklenebilirlik hakkında düşünmemizin yolu ve bunun gibi, genel olarak seçmek için hangi blok zincirinin seçileceği gibi bir sorudur, ölçeklenebilirlik için veya sadece genel olarak herhangi bir tek blok zincirine bağlı kalmak zorunda değilsiniz.”

Bunu çözmek için, blockchain aşkınlığı, tek bir blockchain'e bağlı olmayan, ancak aynı anda tek bir sistem olarak var olan Maker protokolüne benzer bir şeye sahip olan tüm farklı popüler blok zincirlerine yayılan uygulamalar eklemek için tasarlandı.

Christensen, Ethereum 2.0'ın, Ethereum blockchain'in genel olarak pek çok avantaja sahip olacağı kadar iyi olacağına inanıyor. Ethereum 2.0'ın blok zinciri aşkın olması için yapılandırıldığını öne sürüyor. Aynısını detaylandırırken, Ethereum 2.0'ın aynı anda birkaç blok zincir çalıştıracağını da vurguluyor:

“Yani, zaten Ethereum 2.0'ın avantajlarından yararlanabilmek istiyorsanız, bugün uygulamalarınızı nasıl oluşturacağınız konusunda düşünmeye başlamalısınız. Böylece birden fazla blok zincirinin üzerinde var olabilir. Bu yüzden, bunu zaten yaptığımız için, aynı zamanda Ethereum 2.0'ın tüm avantajlarından hemen yararlanabildiğimiz anda faydalanabileceğimiz anlamına geliyor. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ