Toplam altı blockchain şirketi, 2020 için Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF’ler) teknoloji öncüleri listesine girdi.

MakerDAO, Lightning Labs, 2020 için Dünya Ekonomik Forumu

Toplam altı blockchain şirketi, 2020 için Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF’ler) teknoloji öncüleri listesine girdi.

Bu girişimler merkezi olmayan organizasyon MakerDAO, bitcoin Lightning Network’ün altyapı geliştiricisi Lightning Labs, blockchain analitik firmaları Elliptic, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink, blockchain ödeme firması Ripio ve blockchain özellikli çevre teknolojisi kuruluşu Veridum Labs.

WEF’in 2020 listesi, yapay zeka ve makine öğrenmesinden nesnelerin interneti (IoT) ve robot teknolojisine kadar yeni teknolojilere ve yeniliklere öncülük eden dünyanın dört bir yanından toplam 100 firma içeriyor.

WEF, 2000 yılından bu yana her yıl sınırlı sayıda teknoloji öncüsünü tanımakta ve bunları “dünya için kritik” tartışmalara içgörü getirmek amacıyla inisiyatif ve etkinliklerine dahil etmektedir.

Teknoloji öncüleri, endüstri liderlerine yeni bakış açıları ile yardımcı olmak için WEF’in küresel yenilikçiler topluluğunun ve stratejik istihbarat ekosisteminin bir parçası haline geliyor.

 Geçen yıl, blockchain çözümleri şirketi Bitfury, WEF’in listesindeki blockchain girişimlerinden biriydi. Ripple, 2015 yılında forum tarafından da tanındı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ