Maker Foundation, Dai Tasarruf Oranı [DSR] ile birlikte ÇokLu Teminat Odaklı DAI [MCD] yayınladıktan sonra DeFi ekosistemindeki varlığını açıkça ortaya koymuş durumda.

MCD'nin yayınlanması bir oylama sistemi yoluyla yapıldı ve Vakıf her yayın veya güncelleme için aynısını yapmaya devam ediyor. Vakıf, en son blog yazısında, oylama sistemine yerleştirilen bir dizi yönetim anketini açıkladı.

Dai Tasarruf Oranı [DSR], MakerDAO MCD'yi piyasaya sürdüğünde tanıtıldı. En son anket DSR seçeneklerini ayarlamaya odaklanıyor. Oylayıcılar seçenekleri yüzde 0-8 arasında ayarlamayı seçebilirler. Bunu, Oylayıcıların yüzde 0-8 aralığında oy vererek aynı desteklerini gösterebilecekleri DAI istikrar ücreti düzenlemesi izledi. Bu yönetişim anketinin 23 Aralık'tan itibaren üç gün boyunca aktif olacağı ve bunu 27 Aralık'ta bir İcra oyu izleyeceği bildiriliyor.

MCD'nin piyasaya sürülmesiyle, birkaç kullanıcı Tek Teminat Dai'den [SAI] MCD'ye geçmiş durumda.

Sai'den daha fazla Dai olmasına rağmen, Sai’nin istikrar ücreti için bir anket de oylama sisteminin bir parçasıydı. Gönderiye göre, MKR token sahipleri Sai istikrar ücretini yüzde 1-7 aralığında ayarlamak için oy verebilir. Bir diğer ankette, seçmenlerin Sai ve Dai ETH borç tavanlarında değişiklik yapabileceği borç tavan düzenlemesi de vardı. Görev, seçmenlerin Sai borç tavanını 70 milyondan 25 milyon Sai'ye indirebileceğini ve Dai ETH borç tavanını 25 milyon 100 milyon Dai'ye kadar yükseltebileceğini belirtti. Konuyla ilgili olarak kuruluş şunları da ifade ediyor:

“Son zamanlarda göç faaliyetlerindeki artış nedeniyle MCD ETH teminat türü 75 milyon borç tavanına yaklaşıyor. Benzer şekilde Sai arzı mevcut 95 milyon borç tavanının çok altında. ”

 Ek olarak, sadece iki gün önce DeFi'de kilitlenen toplam Dai miktarı 37.344 milyon ATH'ye ulaştı, ancak rakamlar düştü ve şu anda 36.502 Dai kilitli.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ