Yatırımcı Raoul Pal'e göre, Bitcoin finansal sistemin geleceğini temsil ederse 10 trilyon dolarlık bir piyasa değerine kolayca ulaşabilir.

Makro Yatırımcı Raoul Pal, Bitcoin Tahminini Açıkladı

Yatırımcı Raoul Pal'e göre, Bitcoin finansal sistemin geleceğini temsil ederse 10 trilyon dolarlık bir piyasa değerine kolayca ulaşabilir.

Keizer Raporu'ndaki son bir görünüm sırasında, makro yatırımcı Raoul Pal, Bitcoin'in piyasa değerinin finansal sistemin geleceği olması durumunda 10 trilyon dolara ulaşabileceği tahminini yineledi.

Pal Bitcoin izleyen beş yıl içinde   1 milyon dolara ulaşma iyi şansı olduğunu yazdı.    

Bitcoin henüz anlamlı değil 

Pal'e göre, 2017 boğa koşusunun zirvesi sırasında ana akım vicdanı başlatmasına rağmen, Bitcoin henüz anlamlı hale gelmedi.  

Mevcut piyasa değeri yaklaşık 175 milyar dolar olan Bitcoin'in ortalama bir ABD şirketi ile karşılaştırılabileceğini düşünüyor:  

Benim için, eğer finansal sistemin geleceği ise, Bed, Bath ve Ötesi gibi bir şirketin büyüklüğü gibi bir durum söz konusu.

Bununla birlikte, eğer Bitcoin yeni bir varlık sınıfı (sadece niş bir yatırım değil) oluşturacaksa, yukarıda belirtilen 10 trilyon dolar kolayca elde edilebilir.

Hedge fonları takip edecek

8 Mayıs'ta Amerikalı yatırımcı Paul Tudor Jones kısa süre önce Tudor BVI fonu ile bir Bitcoin bahsi yaptı .

Keizer Raporuna ev sahipliği yapan Max Keizer, Jones'un bahsi başarılı olursa diğer riskten korunma fonu yöneticilerinin davayı takip edebileceğini tahmin ediyor.

Pal, Jones'un milyarder Stanley Druckenmiller de dahil olmak üzere diğer büyük oyuncuları Bitcoin'e girmeye ikna edebileceğine inanıyor:


 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ