Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu (SC), ülkedeki kripto para tekliflerini düzenlemek için bir dizi ayrıntılı kılavuz yayınladı.

Malezya Düzenleyicileri İlk Kripto Para Tekliflerini Yasaklayıp IEO

Düzenleyiciler İlk Kripto Para Tekliflerini yasakladı. İlk Borsa Teklifleri yasal olmakla birlikte düzenlemeye tabi tutuldu

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu dijital para tekliflerini düzenleyen ayrıntılı bir kılavuz seti yayınladı. Malezya'daki dijital token teklifleri artık İlk Koin Teklifleri (ICO'lar) yerine İlk Borsa Teklifleri aracılığıyla yapılacak.

2020 Yılının İkinci Çeyreğinde Uygulanacak Düzenlemeler

Menkul Kıymetler Komisyonu, yeni yönergeler uygulanana kadar ülkede kimsenin dijital token teklifleri yürütmesine izin verilmeyeceğini belirtti. Yeni sunulan kripto token satış düzenlemesinin bu yılın ilerleyen saatlerinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. IEO platformları, tokenları ve dijital tokenların kendisini değerlendirmek ve uygunluk ölçütlerini karşılamak için gerekli olacak.

ICO Tokenlarını Takas Etmek İsteyen Kripto Borsalarında Dax Lisansı Bulunmalı

IEO operatörleri olarak kaydedilen kripto borsaları, minimum 5 milyon RMB (1,2 milyon $) ödenmiş sermaye bulundurmalır. Buna ek olarak, ICO tokenları ticareti yapmak isteyen kripto borsalarının da Dijital Varlık Borsası (DAX) platform lisansına sahip olması gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ