Malezya'nın ilk yasal olarak düzenlenmiş kripto para birimi borsası Luno, şimdi kullanıcılar için yayında.

Malezya’nın İlk Onaylı Kripto Para Borsası Luno Faaliyete Başladı

Malezya'nın ilk yasal olarak düzenlenmiş kripto para birimi borsası Luno, şimdi kullanıcılar için yayında. Daha önce, Luno, Dijital Varlıklar Borsası olarak faaliyet göstermek üzere Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu'ndan onay aldığını açıklamıştı.

Malaymail haberine göre, regülatörlerden gelen yeşil ışığı aldıktan sonra Luno kripto para birimi borsası ülkede yeniden başlatıldı. Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, Tanınan Piyasa İşletmecisi olarak faaliyet göstermek üzere borsaları onayladı.

“Küresel Finansal Hizmetlerde Bir Devrim Görüyoruz.”

Kripto borsasının CEO'su Marcus Swanepoel, küresel finansal hizmetlerinde kripto para birimlerinin kabulü ve kullanımıyla bir devrim gördüğümüzü söyledi, ancak bu bir gecede değişmeyecek. Malezya'da, yeni dijital varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile çalışan Menkul Kıymetler Komisyonu gibi düzenleyicilerin sektörde gerçek bir liderlik gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Luno, Onay Alan İlk Borsa

Malezya Dijital Ekonomi Kurumu'nun CEO'su Surina Shukri, yasal onay almak için Luno'nun arkasındaki ekibi tebrik etti. Shukri, bunun “çok hızlı büyüyen” bir alanda öncülerden biri olma fırsatı olduğunu da ekledi.

Kripto borsası Luno’nun CEO'su, düzenleyicilerin kripto para birimlerinin genel başarısında önemli bir rol oynadığına inanmakta. CEO ayrıca, Malezya’nın her zaman kripto para birimi kullanımının benimsenmesinde öncü olduğunu ve günümüzdeki küresel ekonomide dijital varlıkların önemini bildiğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ