Malta Finansal Hizmetler Otoritesi veya MFSA, 25 Mart'ta işletme lisansı olmayan ve ülkede düzenlenmeyen iki kripto borsası hakkında bir uyarı yayınladı.

Malta İki Kripto Borsasının İşletme Lisansına Sahip Olduğunu Reddediyor

Malta Finansal Hizmetler Otoritesi veya MFSA, 25 Mart'ta işletme lisansı olmayan ve ülkede düzenlenmeyen iki kripto borsası hakkında bir uyarı yayınladı.

COINMALEX ve Crypto Foxtrades, her iki şirket de web sitelerinde çalışması için gerekli düzenlemelere ve lisanslara sahip olduklarını iddia ettikleri için, ülkenin mali gözlemcisinin ifadede belirttiği borsalardır.

Crypto Foxtrades, Malta makamlarının işletmesi için “Kategori 3 Yatırım Hizmetleri” sağlayıcısı olduğunu iddia etti.

MFSA, genel uyarıda Kripto Foxtrades hakkında aşağıdakileri açıkladı:

“MFSA, Malta ve yurtdışındaki halkı, Crypto Foxtrades'in, MFSA tarafından lisanslı veya başka bir şekilde lisanslanması veya başka bir şekilde sağlanması gereken bir borsa veya diğer finansal hizmetlerin hizmetini sunması için lisanslanmış veya başka bir şekilde yetkilendirilmiş Malta kayıtlı bir Şirket olmadığı konusunda kamuoyunu uyarmak istemektedir.”

“Şüpheli doğa” şeması

COINMALEX'e gelince, mali bekçi, bu kripto borsası hakkında sahip oldukları bilgilerin, bunun “şüpheli doğa” şeması olduğunu ve para kaybetme riski taşıyabileceğini önerdiğini ekliyor.

COINMALEX, resmi web sitelerinde kripto para ticareti yoluyla en yüksek kalitede güvenen varlık yönetimi sunduğunu iddia ediyor.

MFSA aşağıdakileri tavsiye eder:

“Bu nedenle halk, yukarıda belirtilen kuruluşla herhangi bir iş veya işlem yapmaktan kaçınmalıdır.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ