Kripto para dünyası için hack kavramı kavramı yeni bir şey değil. Ancak, bir veri sızıntısı o kadar fazla duyulmaz. Malta bugün, Trident Crypto Fund’un büyük ölçekli bir veri sızıntısının kurbanı olduğu ilk gizlilik ihlali vakasını bildirdi.

Malta Merkezli Kripto Fonu Veri Sızıntı Yaşadı

Kripto para dünyası için hack kavramı kavramı yeni bir şey değil. Ancak, bir veri sızıntısı o kadar fazla duyulmaz. Malta bugün, Trident Crypto Fund’un büyük ölçekli bir veri sızıntısının kurbanı olduğu ilk gizlilik ihlali vakasını bildirdi. Siber güvenlik firması Teknik Direktörü Ashot Oganesyan'a göre, sızıntı 10.000 kullanıcının kaydına sızdı ve vakfın web sitesinde bulunan güvenlik açıklarından yararlandı.

Teknik Direktör tarafından sağlanan bilgilere göre, fona kayıtlı yaklaşık 266.000 kişinin verileri, hack sonrası çok sayıda dosya paylaşım web sitesinde yayınlandı. Rapora göre,“… Bu, Rusya Federasyonu'ndan kripto para yatıranlar için en büyük veri sızıntısı. Veritabanı, dolandırıcıların kişisel hesaplarına giriş yapabileceği ve elektronik cüzdanlarına yatırılan parayı çekebileceği müşterilerin e-postalarını ve şifrelerini içeriyor. ”

Bu veritabanı 20 Şubat'ta çevrimiçi olarak yayınlandı ve 3 Mart'ta bilgisayar korsanları şifresini çözebilir ve 120.000 parola listesini yayınlayabilirler. İhlalin kurbanlarından birine ulaşıldığında, Trident Crypto Fund ile bağlantı kurduğunu doğruladılar. Ancak, kullanıcı Fon'a yatırım yapmamış ve sadece bir seminere kaydolmuştur.

Fon, müşterilerine Fon tarafından hesaplanan en iyi 10 kripto endeksini sunuyor gibi görünüyordu. Bu yolla bir yatırımın yüksek getiri sağlayacağını iddia etti. Raporda belirtildiği gibi, 2017 yılında fon endeksi % 1400 büyürken, boğa koşusunda BTC sadece % 800 büyüme kaydetti.

 Eklenen rapor, sızıntının 900 kripto fonun ilk 20'sinde bile olmayan bir kripto fonundan gerçekleştiğini kaydeden Finans ve Yatırım Yönetimi Akademisi uzmanı Alexei Krichevsky'den alındı. “… Her iki sitenin altyapısı ve kripto para fonlarının korunması, örneğin bankalar ve diğer finansal şirketlerden daha basit. Bu nedenle, gelecekte daha fazla sızıntı beklenebilir. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ