Bitcoin madencilik firması, ağın hash oranının daha önemli bir bölümünü oluşturmak için ihtiyaç duyduğu enerjiyi güvence altına almak için mevcut sıkıntılarının ötesine gelecek yıl bakıyor.

Marathon, 2023 Hash Oranı Hedefine Ulaşmak İçin Yeni Düzenlemelere İmza Attı

Bitcoin madencilik firması, ağın hash oranının daha önemli bir bölümünü oluşturmak için ihtiyaç duyduğu enerjiyi güvence altına almak için mevcut sıkıntılarının ötesine gelecek yıl bakıyor.

Bitcoin madencisi Marathon Digital Holdings, Bitcoin ağına saniyede 23,3 exahash (EH/s) katkıda bulunmak için yeterli güç üretmek için elektrik sağladığını söylediği bir anlaşma sağladı.

Marathon, 18 Temmuz tarihli bir duyuruda, veri merkezi operatörü Applied Blockchain'in, Compute North dahil olmak üzere çeşitli diğer sağlayıcılardan 70 megawatt ekleme seçeneği ile 254 megawatt güce ev sahipliği yapacağını açıkladı. Marathon, bu barındırma anlaşmasının 2023 yılına kadar bilgisayar gücünde 23,3 EH/s hedefine ulaşmasına yardımcı olmasını bekliyor.

Exahashes per second (EH/s), bir madencinin Bitcoin ağının güvenliğini sağlamak için katkıda bulunduğu hash gücü miktarını ifade eder.

Applied Blockchain, Marathon'un Texas tesisine 90 megawatt ve bir Kuzey Dakota tesisine 110 ila 180 megawatt tedarik edecek. Kombine olarak, yaklaşık 9.2 EH/s katkıda bulunacaklardır.

Compute North, Marathon'a Granbury, Texas tesisinde 42 megawatt barındırma kapasitesi sağlamak için gereken düzenleyici onayı aldı. Marathon'a göre, bu konum 2022'nin sonuna kadar yaklaşık 3,6 EH/s katkıda bulunacak 26.000 madencilik cihazına ev sahipliği yapacak.

Marathon ayrıca, çeşitli isimsiz sağlayıcıların yaklaşık 0,8 EH/s değerinde 12 megawatt'a kadar barındırma kapasitesi sağlayarak toplam yeni kapasiteyi 324 megawatt'a çıkaracağını belirtti.

Marathon CEO'su Fred Thiel yaptığı açıklamada, anlaşmaların, şirketinin 2023 yılına kadar 23,3 EH/s katkıda bulunmasına yardımcı olmak için yeterli barındırma kapasitesi sağlaması gerektiğini belirtti. Ev sahipliğinin Ağustos ayında başlayıp sonraki yıla kadar devam etmesini bekliyor.

"Bu yeni düzenlemeler kapsamında barındırılacak ilk madencilerin, bu yılın dördüncü çeyreğinde diğer yerlerdeki kurulumların artması ve 2023'e kadar devam etmesiyle Ağustos ayında kurulması planlanıyor."

Compute North'un mevzuat uyumluluğundaki gecikmeler, Marathon'un 2. çeyrekte üretkenlikte hayal kırıklığı yaratan %43.8'lik düşüşe kısmen katkıda bulunmuş olabilir. Hosting'in Haziran ayında başlaması bekleniyordu ancak firma gerekli izinleri alamadı.

Marathon'un azalan üretkenliği, kısmen 11 Haziran'da şiddetli bir fırtınanın ardından kapatılan Hardin, Montana madencilik tesisine de atfedilebilir. Bu tesis, şirketin madencilik gücünün %75'ini temsil ediyordu ve MARA madencilik havuzu olarak hala kapalı görünüyor fırtınadan beri hiç blok kazmadı.

Yeni enerji anlaşmaları, Demokrat ABD Senatörü Elizabeth Warren'ın madencilerin diğer tüketiciler için enerji maliyetlerini artırdığını iddia etmesiyle geldi. O ve diğer beş milletvekilinden oluşan bir koalisyon, Çevre Koruma Ajansı (EPA) ve Enerji Departmanından (DOE) geçen hafta Bitcoin (BTC) madencilerinin enerji tüketimi eğilimleri hakkındaki bulgularını paylaşmalarını istedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ