Bitcoin ekosistemindeki en büyük madencilik şirketlerinden Marathon Digital, yılın ikinci çeyreğine tekabül eden finansal sonuçlarını açıkladı.

Marathon Digital, İkinci Çeyrek Sonuçları Olumsuz Yayınladı Ancak Bitcoin Üretimini Yıllık %8 Artırdı

Şirket, üretimini 2021'in ikinci çeyreğine kıyasla %8 artırmış olsa bile, bu dönemde bitcoin fiyatlarındaki düşüş nedeniyle bitcoin holdinglerinde 127,6 milyon dolarlık bir değer düşüklüğü kaydettiğini açıkladı.

Maraton Dijital Kasasında 127,6 Milyon Dolarlık Azalma

Halka açık en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital, 2022 yılının ikinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Son kazanç çağrısında şirket, bitcoin fiyatlarındaki düşüş nedeniyle 127,6 milyon dolarlık bir değer düşüklüğü bildirerek olumsuz sonuçlar yayınladı. Bununla birlikte, şirket dönem boyunca 707 bitcoin üretti, bu rakam şirketin geçen yılın ikinci çeyreğinde ürettiğinden %8 daha yüksek.

Bununla birlikte, üretilen bu 707 bitcoin, şirketin önceki çeyrekte ürettiği 1.259 bitcoin ile karşılaştırıldığında %44'lük bir düşüş oluşturuyor. Marathon'un CEO'su Fred Thiel, bu düşüşü Teksas operasyonunda madencilerin aktivasyonunu geciktiren çeşitli enerji sorunlarına ve ayrıca Montana tesisindeki enerji üretim sürecini etkileyen hava sorunlarına bağladı.

Şirket 191,6 milyon dolarlık net zarar bildirdiğinde bile, Thiel şirketin toparlanması konusunda olumluydu. Bir açıklamada şunları söyledi:

Çeyrek boyunca attığımız temeller ve o zamandan beri kaydettiğimiz ilerleme göz önüne alındığında, Marathon'un operasyonel ve finansal konumlandırmasının iyileştiği konusunda iyimseriz.

Şirket, 30 Haziran itibariyle doğrudan 10.055 bitcoin tuttu.

Geleceğe Yönelik Projeksiyonlar

Geçen çeyrekte bir takım sorunlarla uğraşmak zorunda kalan şirket, yakın gelecekte durumunu iyileştirmek için çalışıyor. Thiel, Teksas tesisindeki enerjilendirme sorunlarının zaten çözüldüğünü ve tesiste bulunan 68.000 madenciden 40.000'inin zaten aktif hale getirildiğini ve enerjilendirildiğini, 3. çeyrek için bitcoin üretmeye hazır olduğunu ve şirketin kapasitesini artırdığını belirtti.

Thiel ayrıca , Marathon'un 2023 yılına kadar 23.3 EH/s (saniyede exahash) bitcoin madenciliği kapasitesine sahip olma hedefine ulaşmak için gerekli olacak olan güç kapasitesini 254 MW'a yükseltmek için imzaladığı son anlaşmaya da değindi.

Marathon'un CEO'su olumlu bir notla bitirdi:

Genel olarak, bu ilerleme bize Bitcoin ekosistemini destekleme ve güvence altına alma konusunda lider olarak konumumuzu büyütme yolunda kaldığımız konusunda daha fazla güven veriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ