Kripto piyasası oynaklık yaşıyor olabilir, ancak bu endüstrinin gelişmesine engel değil.

Marathon Digital Kredi Kapasitesini Artırıyor

Kripto piyasası oynaklık yaşıyor olabilir, ancak bu endüstrinin gelişmesine engel değil. Öyle ki bazı kripto para şirketleri yatırımlarını ve faaliyetlerini genişletmiş olsa da.

Bu şirketlerden biri olan Marathon Digital, mevcut 100 milyon dolarlık kredi limitini yeniden finanse etti ve ikiye katladı.

Marathon Digital Kredi Kapasitesini İki Katına Çıkardı

Yakın zamanda resmi blog sayfasında duyurusunu yapan Marathon Digital, Silvergate'ten Ekim ayında sona erecek olan ilk kredi limitinin hiçbirini çekmediğini duyurdu.

Basın açıklamasına göre her iki tesis de Bitcoin ile güvence altına alındı ve Haziran işlemlerinin 2024'te sona ereceği belirtildi. Ayrıca yeni vadeli kredide gecikmeli çekiliş imkanı da yer alıyor. Bu, Marathon'un kapanış anında 50 milyon dolar ve kapanıştan 270 gün sonra 50 milyon dolar daha çekme yeteneğidir. Şirket, vadeli kredinin şu anda %7,25 olan değişken faiz oranına sahip olduğunu vurguladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Marathon CFO'su Hugh Gallagher şu açıklamaları yaptı:

“Bu borç tesislerini kapatmaktan memnuniyet duyuyoruz. Vadeli kredi ve revolver kombinasyonunun, finansman seçeneklerimizde Marathon'a olağanüstü esneklik sağladığına inanıyoruz. Bu tesislerle, gelecekteki operasyonlarımızın büyümesini finanse etmek için kapasite ve opsiyonellik ekleme hedeflerimize ulaştık.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ