Kuzey Amerika Bitcoin madencilik arenasında rekabet, Maraton'un hash gücü kapasitesini 56PH / s artırdığı haberiyle ısınıyor olabilir.

Maraton, Rekabet Isındıkça 700 Yeni Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Kuzey Amerika Bitcoin madencilik arenasında rekabet, Maraton'un hash gücü kapasitesini 56PH / s artırdığı haberiyle ısınıyor olabilir.

Nasdaq listesindeki bir kripto madenciliği firması olan Marathon, Çarşamba günü bir basın açıklamasıyla 700 Bitcoin madencisinin kurulacağını duyurdu. 56 PH / s hash gücü sağlayacak yeni donanım başlangıçta 11 Mayıs 2020'de microBT'den satın alındı. Toronto merkezli Maraton rakibi Bitfarms da Pazartesi günü 1.847 microBT madencilik kulesi satın aldı.

Şirket, kapasitesini daha da genişletmek için Ağustos ayına kadar 1.100 Bitmain S19 Pro madencilik teçhizatından oluşan ek bir envanter beklediğini söyledi. Bu arada Marathon, anapara bakiyesinde yaklaşık 1.2 milyon dolar dönüştürerek faiz stoğuna tahakkuk ederek borçsuz olduğunu söyledi.

Maraton’un genişlemesi, madencilik alanında rekabet arttıkça, mayıs ayının etkilerinin zayıf madencileri sarsmasını beklediği için geliyor. Zaten, daha küçük madencilerin BTC varlıklarını boşalttığı bildiriliyor.

 Daha büyük firmalar ayrıca terahash (W / T) oranları başına daha düşük watt sağlayan daha güçlü bir donanım geliştirmektedir. Bitmain'in pazar payını kaybetmekten endişe ettiği bildirilen Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi Pazartesi günü daha ucuz bir T19 Antminer başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ