Büyük işletme blokzinciri firması R3 tarafından ortaklaşa geliştirilen bir ticaret finans ağı olan Marco Polo Network, en büyük finans denemesini tamamladı.

Marco Polo En Büyük Finans Denemesini Yaptı

R3’ün açık kaynaklı blokzinciri platformu Corda’ya dayanan Marco Polo, 12 Aralık’ta yapılan resmi bir duyuruya göre, Japon SBI Holdings gibi finans devleri de dahil olmak üzere 25 ülkeden 70’ten fazla kuruluşu kapsayan en büyük küresel ticaret finansmanı denemesine ev sahipliği yaptı.

Araştırmaya katılanların % 100'ü blockchain'in endüstrilerini geliştirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Deneme, finansal hizmetlerden otomotiv sektörüne kadar çeşitli sektörlerden 340'dan fazla katılımcıyı dahil ettiğinden, ortak girişim, çeşitli sektörlerde ticari finansmanı ve işletme sermayesi çözümlerini iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Diğer endüstriler telekom, lojistik, denizcilik, emlak ve misafirperverliği içeriyordu.

Pilot araştırmanın bir parçası olarak ankete katılanların % 100'ü, blok zinciri temelli ticaret finansmanı ve işletme sermayesi araçlarının, alacaklar indirim sürecini hızlandırma ve hem bankalar hem de şirketler için maliyetleri düşürme potansiyeline sahip olduğunu iddia ediyor. Bu arada, ankete katılanların % 75'i bunun beş yıl içinde gerçekleşeceğine inandığını belirtti.

Marco Polo ortak geliştiricisi TradeIX, deneme için işletme sermayesi uygulamaları sağlamıştır.

Marco Polo Network tabanlı blockchain açık hesap ticari finansman denemesi, İrlandalı teknoloji şirketi TradeIX tarafından geliştirilen ve işletme finansmanı alacaklarına odaklanan işletme sermayesi uygulamalarını kullandı. Faktoring veya alacak iskontosu indirimi olarak da bilinen alacak finansmanı, firmaların işletme sermayelerini optimize etmelerini, kredi risklerini azaltmalarını ve likiditeyi artırmalarını sağlayan bir tür alacak alımıdır. Duruşma yedi haftalık bir süre boyunca gerçekleşti.

Ortak çalışmaya katılan bankalar arasında büyük Hollandalı banka ABN AMRO, Meksika bankacılık ve finansal hizmetler şirketi Banorte, Citizens Bank, Commerzbank AG, SBI Holdings, Doğu Asya Bankası ve Suudi İngiliz Bankası yer aldı. Diğer katılımcılar arasında Alman otomobil üreticisi BMW, SBI R3 Japonya , Uluslararası İslam Ticaret Finansmanı Şirketi, Japon genel ticaret şirketi Sumitomo Corporation ve Alman bankası Landesbank Baden-Württemberg'in bir iştiraki olan SüdFactoring finans şirketleri yer aldı.

SBI Holdings ve SBI R3 Japonya'da iş geliştirme direktörü Munetoshi Yamada, Marco Polo'nun “geleneksel banka-kurumsal ilişkisini gerçek çok bankalı platformun gerçekleşmesi için yenilikçi bir şekilde değiştireceğini” belirtti.

Bilindiği gibi Marco Polo, uluslararası ticareti kolaylaştırmayı amaçlayan büyük küresel finans ve bankacılık kurumları konsorsiyumudur. 2017 yılında başlatılan Marco Polo Network, R3 ve TradeIX'in bir işbirliğidir ve Fransız BNP Paribas, Hollandalı ING Japon MUFG, Bank of America ve French Credit Agricole gibi finans firmaları da dahil olmak üzere bugüne kadar 31 üyeden oluşur .

2019 yılının Kasım ayının sonlarında Marco Polo, büyük Amerikan bankacılık ve finans hizmetleri şirketi olan New York Mellon Bankası'na katıldı .

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ