Milyarder Mark Cuban, Bitcoin'in güvenilir bir para birimi olma şansı olmadığını söyledikten sonra kripto topluluğundan çok fazla tepki aldı.

Mark Cuban Konuştu: “Bitcoin

Cuban daha sonra Bitcoin'e karşı olmadığını açıkladığı bir Twitter tartışmasına katıldı. Bununla birlikte, genel kullanıma uyum sağlama konusundaki başarısızlığı, lider kripto para biriminin, tüketici eksikliği nedeniyle radarda kalan diğer "büyük ürün ve hizmetlerin" liderliğini takip edebileceği anlamına geliyor.

"Komşularını İkna Et"

Diğer birçok Bitcoin muhalifinin aksine, Cuban, Bitcoin teknolojisi ile ilgili bir sorun ortaya koymuyor. Ancak, Bitcoin’in onu kullanacak ortalama bir insan için fazla karmaşık olduğuna inanıyor.

“Kullanımı çok zor, hacklemek çok kolay, kaybetmek çok kolay, anlamak zor, bir değeri değerlendirmek çok zor.”

Son tweet serisinde, Cuban, bu ifadeyi öner sürerek sadece “sonsuz” bir insan yüzdesinin, neredeyse ücretsiz olmasına rağmen bir ödeme aracı veya bir değer deposu (SoV) olarak Bitcoin'i kullanmayı seçtiğini söyleyerek eleştirilerini sürdürüyor.

Cuban’ın sahip olduğu profesyonel basketbol takımı Dallas Mavericks, kripto için token ve mal satan ilk NBA takımı oldu. 2019'da tekrar Bitcoin'i kabul etmeye başladı, ancak yalnızca beş işlem gerçekleştirdi. Sonuçta Bitcoin'in ana akım benimsenme amaçlı olmasının mümkün olmadığı görüldü.

Kırılgan Fiat Para

Cuban, Bitcoin ve altının yandaşları arasında popüler olan fiat paranın ölümüyle ilgili mahkum yüklü senaryolar ortaya koymuyor. Ünlü girişimciye göre, tekrar tekrar “aynı şeyi” söylüyorlar.

Ancak, küresel fiat sisteminin sonunu tahmin eden sadece Max Keizer'ın beğenileri. Deutsche Bank analisti Jim Reid geçtiğimiz günlerde kripto para birimlerinin fiat para "kırılgan" olduğu için 10 sene içerisinde onların yerini alabileceğini ifade etmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ