Hedge fon yöneticisi Mark Yusko, Bitcoin (BTC) fiyatının 400.000 dolarlık hedefine ulaşmasını beklediğini açıklıyor

Mark Yusko 400.000 Dolarlık Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmininin Arkasındaki Gerekçeyi Açıkladı

Hedge fon yöneticisi Mark Yusko, Bitcoin (BTC) fiyatının 400.000 dolarlık hedefine ulaşmasını beklediğini açıklıyor

Morgan Creek Capital Management'ın kurucusu Mark Yusko, yakın zamanda yapılan bir röportajda 400.000 dolarlık fiyat tahminini ikiye katladı. BTC altının piyasa değerine ulaşır ulaşmasının mümkün olacağını söylüyor:

Altın eşdeğerlerine gelirsek, yani altın Bitcoin'in piyasa değeri, altının piyasa değerine eşittir (ki bu tamamen mantıklı olduğunu düşünüyorum), bir zamanlar 400.000 ila 500.000 $ arasında bir fiyat olduğunu kolayca görebilirsiniz.

Bitcoin'in son rallisini anlama

Bitcoin'in en son  9.400 $ 'a çıkan rallisi hakkında konuşan Yusko, bunun basit bir arz ve talep hikayesi olduğunu iddia ediyor.

Amerikalı yatırımcı iki tür alıcı olduğunu açıklıyor - esnek hodlers ve spekülatörler. İkincisi kısa vadeli fiyat hareketlerinden sorumludur.

Yusko, 12 Mart'taki "Kara Perşembe" yi dikkat çekici bir örnek olarak hatırlatıyor - bir likidite krizi sırasında BTC'nin fiyatı bir günde yüzde 38 düştü. Şu an itibariyle, top boğaların mahkemesinde gibi görünüyor ve Mayıs sadece dört gün içinde yarıya düşüyor.

Uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, Bitcoin fiyat hareketleri esas olarak ağ büyümesi, düzenlemeler, y kuşağının adaptasyonu gibi durumlarla karşı karşıya

Yusko, Bitcoin yatırımcılarına fiyatın yarılanma olayından bir gün sonra “sihirli bir şekilde” yükselmeyeceğini söyledi. Aslında spekülatörlerin haberleri satacağına inanıyor, böylece boğalar için kısa süreli bir hayal kırıklığına neden oluyor:

Hatta yarılanmadan sonra bile bir düşüş olabilir (herkesin bildiği gibi, yarıya bölme partilerinden akşamdan kalma) ve sonra tüm zamanların en yükseğine bu yavaş istikrarlı tırmanışa sahip olursunuz.

 Finansal riskten korunma fonu yöneticisi, BTC'nin 2021'de yeni zirvelere ulaşmadan önce 100.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ