Kripto para biriminin en büyük hedge fonlarından biri, arzları çok merkezi olduğu için XRP ve Stellar'dan (XLM) kaçınmaya devam edeceğini söylüyor.

Mark Yusko Merkezi Olduklarından Dolayı Popüler İki Altcoinden Uzak Durulması Gerektiğini Söyledi

Kripto para biriminin en büyük hedge fonlarından biri, arzları çok merkezi olduğu için XRP ve Stellar'dan (XLM) kaçınmaya devam edeceğini söylüyor.

10 Nisan'da YouTube dizisi Thinking Crypto ile yaptığı röportajda Morgan Creek Digital'in CEO'su Mark Yusko, iki altcoin üzerindeki politikasının değişmeden kalacağını doğruladı.

Yusko “Çok merkezi olan bir şeyi hariç tutuyoruz, bu yüzden Stellar'a sahip değiliz ve XRP'ye sahip değiliz” diyor.

Yusko, 2018 yılında varlık yöneticisi Bitwise, Morgan Creek Bitwise Dijital Varlık Endeksi Fonu ile kurduğu ortak fondan bahsediyordu. İlk on kripto para birimini takip ediyor ve% 80'in üzerinde Bitcoin (BTC) ağırlığı içerir.

Kontrolü altında yaklaşık 6,5 milyar olan XRP tokenlerinin en büyük sahibi Ripple, üst düzey yöneticiler tarafından yürütülen büyük satışlar da dahil olmak üzere konumu üzerinde tartışmalar yaratmaya devam ediyor.

Devam eden Yusko, politikanın S&P 500'ü taklit ettiğini açıkladı - hisselerin yakın olması potansiyel fiyat manipülasyonuna kapı açtı.

“Ellerinde çok fazla tutulan tokenleri olan iki tane vardı ve bu yüzden bunların… Bitcoin veya Ethereum veya Dash veya Monero kadar özgürce hoş görünmeyeceklerini düşünüyoruz.”

Ocak ayında Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, şirketin XRP fiyatını “kontrol edebileceği” iddiasıyla geri döndü ve pozisyonunu bir Bitcoin balinasına benzetti.

Altcoinlerin % 99'u 0 dolara yöneldi

XRP'nin ötesinde, Yusko bazı cesur tahminlerde bulundu. On altı ya da daha fazla büyük piyasa değeri olan kripto para birimi hariç tutulduğunda, tokenların büyük çoğunluğu "sıfıra" gidecek, çünkü başarı şansı az olan şirketlere bahisleri temsil ediyorlardı.

Bu “faydalı tokenlara”, kripto para birimi fenomeninden gelmek için gerçek bir yenilik olarak Bitcoin'e odaklananların popüler retorikine uygun olarak “boktan terimini atfetti.

Yusko şöyle özetledi:

“Fayda tokenlarında yanlış bir şey yok - ya da sevgiyle çağrıldıkları gibi 'boktanlar' - onlarda yanlış bir şey yok, sadece % 99’u sıfıra gidecek, çünkü sadece fon toplama öncesi sahne girişim sermayesi, düşük isabet oranı. ”

 XRP durumunda, Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe, boğaların piyasada kaldığına ve fiyatların tüm zamanların en düşük seviyelerine ulaşmasını durdurmaya çalıştığına inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ