Bu yazımızda sizlere Marlin (POND) Nedir? sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Marlin (POND) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para POND Coin

Bu yazımızda sizlere Marlin (POND) Nedir? sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Marlin (POND) Nedir?

Marlin, merkezi olmayan blok zinciri ağları için yüksek performanslı ağ altyapısı sağlayan bir katman 0 protokolüdür. Ağ katmanında blok zinciri hızını ve ölçeğini optimize ederek Marlin, merkezi olmayan uygulamaların performansını Web 2.0 öncüllerinden ayırt edilemez hale getirmeyi hedefliyor.

POND, Marlin'in yerel fayda tokenı olup aşağıdaki işlevlere sahiptir:

Yönetim: POND token sahipleri, hazinedeki fonların kullanımı ve ağ kaynaklarının tahsisi dahil olmak üzere yönetim kararlarına oy verebilir.

Protokol Teşvik Etme: Kullanıcılar, Marlin ağında veri gönderip aldıklarında ödül olarak POND tokenları kazanabilirler.

Stake etme: Node, Marlin ağına katılmak için POND tokenlarını yatırması gerekir.

Marlin, geliştiriciler ve son kullanıcılar için aşağıdakileri içeren bir dizi araç oluşturmuştur:

Marlin SDK: Oyun geliştiricileri, akış uygulamaları, blok zincirleri vb. İçin tasarlanmıştır ve düşük gecikmeli bir ila birçok iletişim gerektirir.

Marlin Cache: API beslemelerinden ve veri depolarından gelen popüler istekleri depolayan merkezi olmayan bir içerik dağıtım ağı olarak işlev görür.

Marlin Ağ Geçidi: Müşterilerin (traderlar), tam nodeların, madencilerin ve doğrulayıcıların düşük gecikmeli bir röle ağı aracılığıyla büyük blokları ve işlemleri değiştirmesine izin vererek, Gaz Fiyatı Müzayedelerinde bir avantaj sağlar ve blok zincirlerini katman-0'da kısa blok süreleriyle ölçeklendirir.

Marlin halka açık bir satış yapmadı. 9 Mart 2021 itibariyle, POND tokenlerinin dolaşımdaki arzı 434.933.271 olup, toplam 3.184.000.001 arzdır. POND, 10.000.000.000 tutarında basılabilir maksimum token arzına sahiptir.

Marlin Ağı Nasıl Güvende Tutuluyor?

Ethereum'un üzerine inşa edilen Marlin akıllı sözleşmelerinin yürütülmesinin doğruluğu, Ethereum nodeları ağı tarafından korunmaktadır.

Ek olarak- * Metanode'lardan oluşan Marlin ağı, ağa ekledikleri içeriği doğrulayamadıkları için ağ DDoS ve spam saldırılarıyla karşı karşıya kalırsa, stake edilmiş MPOND ve temsilci POND'un kesilmesi riski taşır. * Proof-of-Work'ten farklı olarak ağ, kullanıcıların talep ettikleri SLA'larla performans ve kullanılabilirlik garantileri almalarını ve bunun için orantılı olarak ücretlendirilmelerini sağlamak için silme kodlaması aracılığıyla ayarlanabilir artıklık kullanır.

Pond DAO tarafından önceden onaylanmış, dünya çapında probları olan üçüncü taraf denetçiler ağı, daha yüksek güvenilirlik gerektiren uygulamalar için sürekli performans ve kapsama izleme sağlar. DAO tarafından desteklenen bir sigorta fonu, ağın SLA garantilerini karşılayamaması nedeniyle zarara uğrayan kullanıcıları tazmin etmek için kullanılır.

Bu linke tıklayarak Binance’ten  Marlin (POND)  coini %10 komisyon indirimiyle alabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ