Bu yazımızda sizlere Mask Network (MASK) Nedir? sorusunun cevabını verip MASK Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Mask Network (MASK) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla MASK Token

Bu yazımızda sizlere Mask Network (MASK) Nedir? sorusunun cevabını verip MASK Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Mask Network (MASK) Nedir?

Mask Network, Web 2.0 ve Web 3.0 arasında köprü kurarak Twitter ve Facebook kullanıcılarının Web 3.0 özelliklerini kullanmasını mümkün kılıyor. Bazı özellikler arasında ödeme ve bahşiş verme, merkezi olmayan bir borsada alım satım, merkezi olmayan dosya depolama veya NFT satın alma ve satma yer alıyor ve bunların hepsi sosyal ağ sitesinden çıkmadan yapılıyor.

Mask Network, önde gelen projelerle (CoinMarketCap, Uniswap, Arweave ve daha fazlası gibi) ortaklık kurmuştur. Proje zincirden bağımsızdır ve diğerlerinin yanı sıra Binance Smart Chain, Ethereum ve Polygon'u destekler.

MASK, platformun yerel yardımcı program tokeni olup aşağıdaki işlevlerde kullanılıyor:

Yönetim: MASK token sahipleri, MASK DAO'daki ağ yönetişimi kararlarını oylayabilir veya İlk Twitter Teklifleri (ITO'lar) için proje seçimini oylamak için altDAO'lara katılabilir.

Protokol Teşvik Etme: Mask Network işlevlerinin aktif kullanıcıları, MASK tokenleri ile ödüllendirilecektir.

Planlanan kullanım durumları şunları içeriyor

Mask Network Ağında DApplet Geliştirme: Mask Network Ağı üzerinde DApplet geliştirme (Web 2.0 içinde çalışan DApp) bir MASK tokeni stake’i gerektirecektir.

Premium İşlevler: Kullanıcılar ayrıca MASK tokenlerinin, zincirler arası akıllı cüzdanlar (Mask 2.0'da) ve sosyal profiller gibi Mask Network'te premium işlevleri kullanmasını isteyecek.

Mask Network aşağıdaki ana bileşenlerden oluşuyor:

Zincir içi akıllı sözleşmeler: Kırmızı Paketler, ITO'lar ve diğer zincir üstü modüller, Mask çekirdek ekibi veya DApplet geliştirici ekosistemi tarafından sağlanır. Bu akıllı sözleşmeler, BSC ve Ethereum gibi birden fazla EVM uyumlu zincirde konuşlandırılacaktır.

Çoklu depolama / dCDN katmanları: Arweave gibi birden fazla merkezi olmayan depolama blok zincirinin entegrasyonu ve içerik getirmeyi hızlandırmak için merkezi olmayan CDN entegrasyonu.

DApplet (Eklenti) katmanı: DApplet katmanı, Snapshot oylama, Gitcoin bağışı ve daha fazlası gibi kayıtlı DApplets için DApplet / Plugin deposunu içerir.

Web 2.0 üzerinde Web 3.0 entegrasyonu: Mask Network, Web3.0'ın entegrasyonunu sağlamak için SES (Secure ECMAScript), ShadowDOM ve çeşitli ilgili teknolojileri kullanır. Ekip, Web 3.0 teknolojilerinin gelişimini desteklemek için bu standartların standart komitesi içinde çalışıyor. Bu entegrasyonlar sayesinde DApplets, Twitter gibi platformlara enjekte edilebilir.

25 Mayıs 2021 itibariyle, MASK'ın toplam arzı 100.000.000 ve mevcut dolaşımdaki arz 12.826.666'dır.

MASK Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ