Master Card Blockchain

MasterCard geçtiğimiz günlerde, işletmelerin "Blockchain" teknolojisi tabanlı ağ üzerinden doğrudan (B2B) ödeme yapma yollarını açıkladı. Şirket sunduğu "MasterCard Blockchain API" adını verdiği ve birkaç gün içinde Las Vegas'taki "Money 20/20 Hackathon" da piyasaya sürülecek.

Test ve doğrulama aşamaları tamamlandı. Teknoloji önümüzdeki hafta başlayacak şekilde müşterilerin kullanımına hazır olacak. Duyuru, şirketin Bitcoin'i toptan reddetmesinden sonra biraz ironik oldu aslında.

Avantajlı Blockchain

Blockchain teknolojisi, birçok nedenden ötürü B2B transferleri için mükemmel bir seçenek olarak gündeme getirildi. Blokchain transferleri tamamen özel ve güvenlirdir; aynı zamanda ticari işlemler için esneklik ve ölçeklenebilirlikte sunar.

Yönetim kadrosundan bir yönetici şu şekilde açıklama yaptı;

"Mastercard Blockchain teknolojisini yerleşim ağımız ve ilişkili ağ kurallarıyla birleştirerek, güvenli, denetlenebilir ve ölçeklenebilir bir çözüm oluşturduk."

Çözüm, genel olarak Blockchain teknolojisi için büyük bir darbe olsa da, kredi karı devinin duyurusu diğer sistemlerin ve platformların teknolojisini taklit etmek olarak görülebilir. Kurumsal seviyedeki şirketlerin ani ilgili olması ve uygulaması, diğer şirketlerin önceden tasarladığı sistemlerin gücünü fark etmiş durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ