Ödeme devi Mastercard, Asya-Pasifik bölgesi için üç kripto servis sağlayıcısıyla ortaklık kurarak kripto bağlantılı ödeme kartlarını piyasaya sürüyor.

Ödeme devi Mastercard, Asya-Pasifik bölgesi için üç kripto servis sağlayıcısıyla ortaklık kurarak kripto bağlantılı ödeme kartlarını piyasaya sürüyor.

Ödeme devi Mastercard Pazartesi günü yaptığı açıklamada, "bölgenin ilk kripto bağlantılı ödeme kartlarını başlatmak için" Asya-Pasifik bölgesindeki üç kripto servis sağlayıcısıyla ortaklık kurduğunu duyurdu. Üç ortak, Amber Group, Tayland'da Bitkub ve Avustralya'da Coinjar'dır. Her üç şirket de kendi iç pazarlarında kripto para birimi değişim hizmetleri sunuyor. Mastercard, “Asya Pasifik bölgesindeki tüketiciler ve işletmeler ilk kez kripto bağlantılı Mastercard kredi, banka veya ön ödemeli kartlara başvurabilecekler” dedi.

Asya Pasifik Bölgesindeki İşletmeler Kripto Bağlantılı Mastercard'a Başvurabilecekler

 Mastercard ile ortaklaşa olarak, “kripto ile finanse edilen Mastercard ödeme kartlarını piyasaya sürecekler” diyen duyuruda, “Asya Pasifik bölgesindeki tüketiciler ve işletmeler ilk kez kripto bağlantılı Mastercard kredisine başvurabilecekler, banka kartı veya ön ödemeli kartlar.” Kartlar, kripto para birimlerini anında Mastercard'ın dünya çapında kabul edildiği her yerde harcanabilecek geleneksel fiat para birimine dönüştürmelerini sağlayacak.

“Kripto Para Birimlerine İlgi, Asya Pasifik Bölgesinde Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde.”

Üç şirket, “tüketiciler giderek daha fazla günlük işlemleri güvenli bir şekilde finanse etmeye çalışırken, kripto firmalarının piyasaya güvenli, uyumlu ödeme kartlarını getirmesini daha basit ve daha hızlı hale getirmek için tasarlanan Mastercard'ın küresel Kripto Kart Programına katılan ilk APAC tabanlı kripto para platformudur. ve kripto para birimleri ile verimli bir şekilde," diye açıkladı. Ödeme devi, "Bu duyuru, kripto para birimlerine olan ilginin Asya Pasifik bölgesinde tüm zamanların en yüksek olduğu bir zamanda geliyor." Daha önce, ödeme devi, “ABD'deki yatırımcıların, bankaların ve Fintech'lerin geniş bir kripto para birimi çözümleri ve hizmetleri yelpazesini benimsemesini ve sunmasını kolaylaştırmak için” kripto para birimi değişim platformu Bakkt ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ