Mastercard Blockchain Yerleşim Sistemleri İle İlgili Planlarından İpucu Verdi.

Mastercard, Blockchain'in ödeme altyapısına entegre etmek niyyetindedir. Bu hafta, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO), finansal devlerden birinin yeni uygulamasından yazdı. Bu uygulama, “business-to-business” ödemelerinde birçok yönde kolaylık getirecek bir çözüm sistemi olduğunu açıkladı. Ozellikle de, veri depolama taleplerinin artması ve işlemlerin genel hacminin artmasından dolayı yaranmış sorunlara çözüm getirecektir. İlave olarak, mastercard işlemlerin blockchain tabanlı defterini de bu sisteme dahil edecektir.

Uygulamanın açıklaması: “... Bazı düzenlemelerde ilişkin verilerin depolanması için defterin Blockchain yapılandırılmış olması düşünülür. Bu sistemde, satın alma siparişleri, fatura, işlem verileri ve diğer verilerin defterde toplanması planlanmıştır.”

Mastercard, Blockchain'in otomatik olarak defterdeki tüm değişiklikleri not edip, verilerin doğrulanabilir ve değişmez kaydını alabileceğini özellikle belirtti. Sonuçta, başka niyetli kullanıcıların sistemdeki işlemleri değişmek imkanı sıfra inecektir.

Bu kayıt sistemi en yeni intelektual giriş sistemidir ve Mastercard Blockchain'e 2014 yılından beri uygulamanın birkaç serisini sunmuştur. En son olarak, Ağustos ayında USPTO kripto döviz tanablı geri ödemelerle ilgili uygulama hakkında yayın yaptı.

Kaynak;
https://www.coindesk.com/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ