Finansal hizmetler şirketi, yerel kripto ağ geçidi sağlayıcısının Endonezyalılar arasında finansal katılımı teşvik etme çabalarını desteklemeyi amaçlıyor.

Mastercard, Endonezya

Finansal hizmetler şirketi, yerel kripto ağ geçidi sağlayıcısının Endonezyalılar arasında finansal katılımı teşvik etme çabalarını desteklemeyi amaçlıyor. Mastercard, kripto alanına genişlemeye devam ediyor.

Küresel teknoloji ödeme firması Mastercard ve Endonezya'daki en iyi kripto ağ geçidi sağlayıcısı Fasset, ortaklık anlaşmasını resmileştirdi. Ortaklık anlaşması kapsamında, her iki firma da Endonezya'da kriptonun benimsenmesini artırmak için dijital çözümler geliştirmek için işbirliği yapacak.

Ortaklık ayrıca Endonezyalılar arasında finansal katılımı artırmayı ve yerel ekonomiyi iyileştirmek için daha fazla fırsat sağlamayı amaçlıyor. İşbirliği hakkında konuşurken, Mastercard Endonezya yöneticisi Navin Jain, finansal hizmetler şirketinin Fasset'in Güney Asya ülkesinde finansal katılımı iyileştirmek için ihtiyaç duyduğu tüm desteği sağlamak istediğini söyledi.

Jain, işbirliğinin konut sakinlerine dijital teknolojilere daha fazla erişim sağlayacağını da ekliyor. Fasset'in üst düzey yöneticilerinden biri olan Hendra Suryakusuma, medyaya Endonezya'nın bankasız nüfusunun 91 milyonun üzerinde olduğunu söyledi. Suryakusuma ayrıca, bu ortaklığın amaçlarının bir kısmının, banka hesabı olmayan bu nüfusun çoğunluğunun en kısa sürede finansal hizmetlere erişmesini sağlamak olduğunu söyledi.

İşbirliğimiz, dijital finansa erişim engelini azaltmayı amaçlıyor. Böylece daha fazla kişinin daha yeni finansal hizmetler teknolojisinin avantajlarından yararlanmasını sağlayabiliriz.

Fasset yöneticisi, Endonezya gibi ülkelerde daha fazla kripto benimsenmesinin daha geniş kripto alanını olumlu yönde etkileyeceğini de sözlerine ekledi. Ona göre, Endonezya'da daha büyük bir evlat edinme, daha fazla ülkeyi aynı yolu izlemeye itecek. Sonuç olarak, bu, ekonomilerinin büyüme hızını artıracaktır.

Kripto varlıklarının yasallaştırılmasının uygulama alanlarını ve kullanım durumlarını genişleteceğini açıkladı. Böylece, ülkenin çeşitli endüstrilerini ve daha geniş yerel ekonomiyi geliştirmek. Fasset, kripto takaslarını sağlayan Ethereum tarafından oluşturulmuş bir blok zinciridir.

Üç yıl önce faaliyete başlamıştır ve merkezi İngiltere'dedir. Hedef kitlesi gelişmekte olan ekonomilerdir. Geçen ay firma, hizmetlerini Malezyalılara genişletmek için Malezya'nın mali düzenleyicisinden üç işletme lisansı aldı.

Mastercard Kripto Alanını Keşfetmeye Devam Ediyor

Geçen ay, Mastercard hizmetlerini parasız token  NFT  sektörüne doğru çeşitlendirdi. Küresel teknoloji ödemeleri firmasının birden fazla NFT pazar yeri ile anlaşması var. Bu anlaşma ile Mastercard kart sahipleri NFT satın almak için kartlarını kullanabilirler.

Bu nedenle, artık NFT satın almadan önce kripto satın almaları gerekmiyor. İki ay önce Mastercard CEO'su Michael Miebach, merkez bankası dijital para birimleri için bir forumda konuşurken tartışmalı bir açıklama yaptı. Swift'in sınır ötesi bir ödeme platformu önümüzdeki beş yıl içinde artık var olmayacağını söyledi.

Ancak, bir Mastercard temsilcisi Miebach'ın yanlış anlaşıldığını iddia etti. Temsilci, Miebach'ın demek istediğinin Swift'in operasyonlarının gelişeceği olduğunu söyledi. Bu nedenle, mevcut operasyonları değiştirilmiş olurdu. İşlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanması için geçen süre ile ilgili birkaç şikayet olmuştur.

Bu nedenle temsilci, Swift'in hızlı sınır ötesi işlemleri geliştirmek için çeşitli çabalar sarf ettiğini de açıkladı. Çabalarından biri, işlemlerini daha hızlı tamamlamak için CBDC'leri ve dijital varlıkları kullanmaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ