Dün gece yapılan bir duyuruya göre Binance, Arjantin'de bir Binance kartı çıkarmak için Mastercard ile birlikte çalıştı.

Mastercard ile Binance Ortakları Bitcoin Card Başlatmak İçin Beraber Çalışıyorlar

Dün gece yapılan bir duyuruya göre Binance, Arjantin'de bir Binance kartı çıkarmak için Mastercard ile birlikte çalıştı.

#Binance, Arjantin'de yeni bir ön ödemeli kart başlatmak için @Mastercard ile iş birliği yaparak bölgeye kripto ödemeleri getiriyor .

Kullanıcılar şunların keyfini çıkarabilir:

🔸 Kriptoda alışveriş yapma (#BTC, #BNB ve daha fazlası)

🔸 %8'e varan kripto para iadesi

🔸 ATM'den para çekme işlemlerinde sıfır ücret

— Binance (@binance) 4 Ağustos 2022

 Buna göre, bu ön ödemeli kart, kriptoyu gerçek zamanlı olarak fiat para birimine dönüştürmeyi kolaylaştıracak. Arjantin'deki kart sahipleri, belirli satıcılarda kriptoda %8'e kadar geri ödeme alabilirler.

Binance Latin Amerika Genel Müdürü Maximiliano Hinz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ödemeler, kripto para birimi için ilk ve en belirgin kullanım örneklerinden biridir, ancak benimsemenin benim için birçok noktası var. Binance Card ile yatırımcılar dijital para almaya devam edebilir ve kullanıcılar kripto ile ödeme yapmaya devam edebilir. Bunun kripto para birimlerinin daha geniş küresel kullanımını teşvik etmede çok önemli olduğuna inanıyoruz.”

Arjantin, Binance Card'a erişimi olan ilk Latin Amerika Ülkesidir. Kart şu anda beta aşamasında ve açıklamaya göre önümüzdeki haftalarda daha geniş bir kitleye sunulacak. Bitcoin ve Binance Coin  BNB, kartın destekleyeceği kripto para birimlerinden ikisi ve şu anda kullanıcılardan ATM'den para çekme işlemleri için ücret alınmayacak.

Binance, kart ürününü daha da genişletmeyi planlıyor gibi görünüyor. Binance CEO'su Changpeng Zhao, 24 Temmuz'da Arjantin kartının lansmanını yaptı ve kartın diğer bölgelerde de mevcut olacağını açıkladı.

Mastercard ile birlikte Visa, Latin Amerika'daki varlığını artırmaya da odaklanıyor. Visa, Crypto.com, Alterbank, Zro Bank, Agrotoken ve Satoshi Tango ile ortaklıklar kurmuştur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ