Ortaklık, gelecekteki müşterilerin Mastercard ile Coinbase'in NFT pazarında blockchain tabanlı dijital koleksiyon satın almalarını sağlayacak.

Ortaklık, gelecekteki müşterilerin Mastercard ile Coinbase'in NFT pazarında blockchain tabanlı dijital koleksiyon satın almalarını sağlayacak. Coinbase Global Inc. (COIN) hisseleri duyurunun ardından düşük işlem görüyor

Coinbase başlangıçta 2021'de bir NFT pazar yeri başlatmayı planladığını duyurdu, ancak henüz yeni ürün teklifini piyasaya sürmedi. Ödeme işleme devi Salı günü yaptığı açıklamada, Mastercard'ın yakında müşterilerin Coinbase'in yaklaşmakta olan NFT pazarından takas edilemez tokenler (NFT'ler) satın almalarına izin vereceğini duyurdu.

Coinbase ödemeler ve ticaret kıdemli ürün direktörü Prakash Hariramani yaptığı açıklamada, iki şirketin NFT satın alma sürecini çok kolaylaştırmak için ortaklığı kurduklarını söyledi.

“Coinbase temelde birçok kullanıcı için kripto için bir rampaydı. Hariramani, milyonlarca insan Coinbase kullanarak ilk kez Bitcoin'e erişebildi. "Dolayısıyla, sorunlu noktaları çözerek NFT'ler için aynı şeyi Mastercard ile yapmak istiyoruz .Bir NFT satın almayı mümkün olduğunca kolaylaştırmak ve bunun en iyi tüketici deneyimi olduğundan emin olmak için."

Şu anda, potansiyel NFT alıcıları, OpenSea gibi pazarlara gitmeli ve dijital bir koleksiyon satın almak için kripto cüzdanlarını bağlamalıdır. Mastercard ve Coinbase'in anlaşması, kullanıcıların önce kripto para birimi satın almak zorunda kalmadan banka kartlarını bağlamasına ve bir NFT satın almasına izin verecek.

Meta veri tabanındaki sanal konserlere odaklanan bir NFT girişimi olan Animal Concerts'ın Kurucusu ve CEO'su Colin Fitzpatrick, Blockworks'e ortaklığın "ana akım benimseme için oldukça erişilebilir bir rampa yaratacağını" söyledi.

Coinbase başlangıçta Ekim 2021'de Coinbase NFT adlı bir NFT pazar yeri başlatmayı planladığını duyurdu, ancak henüz yeni ürün teklifini piyasaya sürmedi. Şirkete göre, platform piyasaya sürüldüğünde, kullanıcıların eşler arası bir pazarda kripto varlıkları satın almasına, basmasına, sergilemesine ve keşfetmesine izin verecek. Coinbase NFT pazar yeri bekleme listesine 1 milyondan fazla kişi kaydoldu. Ancak şirket, Coinbase NFT'nin ne zaman yayınlanacağı konusunda daha fazla açıklama yapmadı.

Animal Concerts’tan Fitzpatrick, “Coinbase’in NFT pazarını serbest bırakmak için acele etmesine gerek yok,” ve “Onların ihtiyacı olan şey, tam olarak olan şey olan bir vızıltı yaratmak,” dedi

Duyuruyu takiben Coinbase Global Inc. (COIN) hisseleri %3.94 düşüşle 221.00$'dan işlem görüyor. Mastercard Inc. (MA) de %1.37 oranında değer kaybederek, yayınlandığı tarihte hisse başına 367.53$ işlem gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ