Ünlü kredi ve para kartı şirketi MasterCard, Bakkt ile anlaştı ve kripto para tabanlı bir kart çıkarıyor.

Ünlü kredi ve para kartı şirketi MasterCard, Bakkt ile anlaştı ve kripto para tabanlı bir kart çıkarıyor. MasterCard sayesinde kripto para yatırımcıları, Bakkt’ın elektronik cüzdanlarındaki Bitcoin’lerini reel ekonomide kolayca harcayabilecek. Böylece Bitcoin’in reel ekonomideki kullanımı daha da kolaylaşabilecek. Bitcoin’in ödeme aracı fonksiyonu daha da işlevsel hale gelecek.

MasterCard, yapılan harcamalarla orantılı biçimde bonus ödemelerinde bulunacak ve bonus ödemelerini Bitcoin üzerinden yapılacak. MasterCard açılımı, Bitcoin ve kripto paraların kullanımını daha da arttıracak. Bitcoin’in adaptasyonuna pozitif katkı sunacak.

Bitcoin ETF’ler sayesinde Bitcoin finansal piyasalarda meşru bir yatırım aracı olarak kabullenip genişlerken MasterCard sayesinde ise Bitcoin’in bireysel kullanıcılar arasında adaptasyonu artıyor.

MasterCard’ın Bitcoin açılımının diğer bir katkısı ise sürekli bir Bitcoin talebini yaratacak olması. Kripto para yatırımcıları varlıklarını ekonominin her alanında kolayca harcayabilecek.

Bitcoin çevresinde açılımlar üst üste geliyor. VanEck’in Bitcoin ETF’leri de regüle olmuş borsalarda listelenmeye başlıyor.

Tüm bu gelişmelerin ardından Bitcoin 60 bin doların üstündeki konumunu güçlendiriyor. Hafta sonu 60 bin dolar bandına kadar gerileyen parite Pazartesi günü piyasalarının açılması ile 63-64 bin dolar bandına çıktı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ