Ödeme ağı devi MasterCard, MasterCard'ın yatırımcılar, bankalar ve Fintech şirketlerine kripto para birimleri satın alma, satma ve tutma olanağı sunmak için Bakkt ile ortaklık kurdu.

Ödeme ağı devi MasterCard, MasterCard'ın yatırımcılar, bankalar ve Fintech şirketlerine kripto para birimleri satın alma, satma ve tutma olanağı sunmak için Bakkt ile ortaklık kurdu. MasterCard, bu yeni teklifi Hizmet Olarak Kripto olarak adlandırıyor ve para ve ödemeler söz konusu olduğunda onlara daha fazla çeşitlilik sağlamak için kullanıcı ağına dijital varlıklar sunmaya karar verdi.

MasterCard, Bakkt İle Ortaklaşa Kripto Hizmetleri Sunacak.

Mastercard Dijital Ortaklıklar Başkan Yardımcısı Sherri Haymond, “Her gün daha fazla seçenek, değer ve etki sağlayan çok çeşitli ödeme çözümleri sunmaya kararlılar” dedi. “Bakkt ile birlikte ve ilkeli inovasyon yaklaşımımıza dayanarak, ortaklarımızı yalnızca dinamik bir dijital varlık seçenekleri karışımı sunma konusunda güçlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda farklı ve ilgili tüketici deneyimleri sunacağız” diye ekledi. MasterCard, ağlarına Bitcoin satın alma, satma ve tutma yeteneği vermenin yanı sıra, kullanıcılarının kripto ödüllerini toplamasına, mevcut ödül puanlarını MasterCard'ın bakıcısı Bakkt aracılığıyla destekleyeceği dijital para birimleriyle değiştirmesine ve kullanıcıların elde etmesine izin verecek.

 Açıklamanın Ardından Bakkt'ın Hisseleri %77 Değer Kazandı

Kripto para birimleri bu yıl çok fazla ana akım maruziyet kazandı. Bakkt ABD 2000 ABD Tüketicisi Tüketici Kripto Anketine göre, katılımcıların %48'i 2021'in ilk yarısında Bitcoin satın aldığını bildirdi; Mastercard Yeni Ödemeler Endeksi'ne göre, Y kuşağının %77'si dijital para birimi hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerini ve %75'i daha iyi anlasa dijital para birimini kullanacaklarını söyledi. Kısa süre önce New York Menkul Kıymetler Borsası'nda $BKKT koduyla halka açılan Bakkt, MasterCard ile ortaklıklarını açıkladıktan sonra %77 değer kazanarak 9.90 dolardan 16.20 dolara yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ