Quantum Economics'in kurucusu Bitcoin ve S&P 500'ün koronavirüs pandemisinin bir sonucu olarak her zamankinden daha yakın ilişkili olduğunu görüyor.

Quantum Economics'in kurucusu Bitcoin ve S&P 500'ün koronavirüs pandemisinin bir sonucu olarak her zamankinden daha yakın ilişkili olduğunu görüyor.

Kripto analisti Mati Greenspan, sanal konferansın katılımcılarına bir sunum yaparken çocuğuna yönelirken Virtual Blockchain Haftasının iki sunucusundan “yılın babası” unvanını kazandı.

Greenspan, Bitcoin ve eski varlıkların COVID-19 sonrasında düşündüğünüzden daha yakından ilişkili olduğunu açıkladı.

Keskin bir papyonda şaşaalı olan Quantum Economics'in kurucusu, “kriptoda neler olduğunu gösteren” aşağıdaki grafiği gösterdi. Aşağıdaki çizelge, Bitcoin'in S&P 500 ile 1 (mükemmel korelasyon) ila -1 (ters korelasyon) aralığında korelasyonunu temsil eder. Bitcoin (BTC) hakkında olumlu bir görünüm umuduyla kripto meraklıları için, Greenspan “çoğunuz söylemek zorunda olduğumdan hoşlanmayacaksınız” diye itiraf etti.

Coinmetrics'ten derlenen Greenspan verilerine göre, BTC ve S&P 500 şu anda yaklaşık 0.6'lık bir korelasyona sahip. Bu, korelasyonun 0,3'ü neredeyse aştığı Ocak 2011'den bu yana gördüğümüz en yüksek korelasyon. Greenspan, böyle bir değerin neredeyse hiç korelasyon olmadığını gösterir.


“Kripto bizim kurtarıcımız olacak” diyen hiçbir şey ortaya çıkmadı. ”Bitcoin hala bir“ risk varlığı ”olarak kabul ediliyor ve“ altının birikmesi binlerce yıl süren güvenli liman statüsüne ulaşamadı. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ