Düşüş eğilimi gösteren teknik kurulum, aşağı yönlü fiyat hedeflerini karşılamada %62'lik bir başarı oranına sahip.

Düşüş eğilimi gösteren teknik kurulum, aşağı yönlü fiyat hedeflerini karşılamada %62'lik bir başarı oranına sahip. Polygon (MATIC), 27 Aralık 2021'de kurulan 2,92$'lık rekor seviyesinden %40'tan fazla düştü. Ancak klasik bir teknik göstergeye inanılırsa, tokenin önümüzdeki seanslarda daha fazla düşüş şansı var.

MATIC Fiyat Tablosu Klasik Düşüş Deseni Boyama

MATIC'in yakın zamanda yükselişten düşüşe geçişi, ardından yukarıya doğru bir toparlanma, ters çevrilmiş bir kap ve tutamak deseni gibi görünen bir şeyin oluşmasına yol açtı .Aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, büyük bir hilal şekli ve ardından daha az aşırı bir yukarı doğru geri çekilme .

MATIC/USD ters çevrilmiş kap ve kulp desenli üç günlük fiyat tablosu

"Mükemmel" bir senaryoda, ters çevrilmiş kap ve kulp kurulumları ileride bir gerileme için zemin hazırlar. Yaptıkları gibi, fiyat, kırılma seviyesinden ölçüldüğünde, kurulumun tepesi ve altı arasındaki maksimum mesafeye eşit uzunluktaki seviyelere doğru düşme eğilimindedir.

Bu nedenle, MATIC "tutamaç" aralığından, yani hacimlerde bir artışın eşlik ettiği bir düşüşten düşüş eğilimini kırarsa, gelecekte mevcut fiyatlarının yaklaşık %50 altına, 0,86 dolara düşebilir.

Çokgen Yükseliş Senaryosu

Polygon'un aşırı düşüş görünümü, 2022'de daha geniş bir kripto piyasası düzeltmesinin ortasında ortaya çıktı.

En iyi tokenler Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH), bugüne kadarki piyasa değerlemelerinde yaklaşık %11 ve %22 oranında düşüş yaşadı. Onların düşüşü, kripto pazarında başka yerlerde de benzer aşağı yönlü hareketleri tetikledi ve genel değerlemesi bu yılın başında 2.190 trilyon dolardan 11 Şubat'ta 1.878 trilyon dolara düştü.

Polygon'un piyasa değeri 18.10 milyar dolardan 12.96 milyar dolara düştü ve MATIC'in token başına fiyatı aynı dönemde %30'un üzerinde bir düşüşle 1.734 dolara düştü. Bununla birlikte, teknik bir destek birleşimi, tokenin yükseliş umutlarını canlı tuttu.

Ayrıntılı olarak, MATIC'in 200 günlük üstel hareketli ortalaması (200 günlük EMA; aşağıdaki grafikte mavi dalga) ve çok aylı yukarı eğimli bir trend çizgisi (mor) şeklindeki iki destek seviyesi MATIC'in düşüş eğilimini sınırlamasına yardımcı oldu.

Temel destek seviyelerini gösteren MATIC/USD günlük fiyat tablosu. 

Polygon tokeni, olası bir fiyat toparlanması için destek birleşmesini tekrar test ediyor. Bununla birlikte, yukarı yönlü bir geri çekilme, MATIC'in, negatif eğimli bir trend çizgisi (siyah) şeklinde yakın bir direnç seviyesini yeniden test etmesine neden olacak gibi görünüyor.

Sonuç olarak, yükseliş düzeni ancak belirleyici bir toparlanma, yani işlem hacimlerinin yanı sıra fiyatların artması durumunda ortaya çıkabilir.

Aksi takdirde, MATIC, deneyimli analist Tom Bulkowski'ye göre %62 başarı oranına sahip olan ters çevrilmiş kap ve sap modelini doğrulama riskini alacak.

Güçlü Zincir İçi Veriler

MATIC, ücretler ve stake ile ilgili birincil kullanım durumları ile Polygon ekosisteminin para birimi olarak hizmet eder. Kullanıcılar, Ethereum işlemlerini daha hızlı ve daha ucuz bir oranda işleme yeteneği için Polygon'u seçebilir.

 Polygon, Sequoia Liderliğindeki Finansman Turunda 450 Milyon Dolar Artırdı

Bu nedenle, PolygonScan.com tarafından sağlanan verilere göre, Polygon'un günlük aktif adresleri (DAA), 2021'in başında 759'a kıyasla günde ortalama 300.000 civarında.

Poligon günlük aktif adresleri. 

Panther Research'teki analistler, artan DAA'sı ETH fiyatlarındaki artışla bağlantılı olan Ethereum'u referans olarak göstererek, yükselen bir DAA'yı MATIC için yükseliş olarak değerlendirdi.

Ethereum aktif adresleri. 

"Ethereum'un ağ benimsemesi ve Polygon'ların ne kadar yakından ilişkili olduğu, Polygon'un PoS Yan Zincirinin ilerlemeye ayarlandığı ve L1'ler tarafından daha fazla çözüm dağıtıldığı gerçeğiyle birleştiğinde, MATIC tokeninin değer kazanacağını tahmin etmek makul olacaktır."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ